Reklama

W zdrowym ciele zdrowy duch! [ZDJĘCIA]

24/09/2015 10:24

Było coś dla ciała i dla ducha, nie zabrakło również atrakcji dla oka oraz ucha - wszystko to przebiegło w zdrowym i radosnym tonie. Angielska aura nie sprzyjała plenerowej imprezie, jednak chętnych do świętowania „Niedzieli dla zdrowia” połączonej z „Jesiennym pieczeniem ziemniaka” nie brakowało.

Otwarcia VIII edycji imprezy dokonali organizatorzy: starosta przeworski Zbigniew Kiszka, dyrektor SP ZOZ Józef Więcław i kierownik powiatowego biura ARMiR w Przeworsku Tomasz Bury. Jak podkreślił starosta, połączenie tych dwóch imprez to nie przypadek. – Jak się okazuje, ziemniak jest jednym z najzdrowszych warzyw, bardzo małokaloryczny i posiadający dużo witamin. To nieprawda, że po ziemniaku rośnie brzuch – mówił żartobliwie gospodarz. Starosta na ręce pielęgniarek i położnych z przeworskiego szpitala przekazał czek w wysokości 3000 zł, bowiem w dużej mierze[paywall] to one przeprowadzały bezpłatne porady i badania.

Podczas niedzielnego popołudnia mieszkańcy mogli skorzystać m.in. z pomiarów ciśnienia tętniczego, zbadać słuch, poziom glukozy czy cholesterolu. Można było też zapisać się na badania cytologiczne i mammograficzne, a także oddać krew. DKMS rejestrował potencjalnych dawców szpiku, ratownicy medyczni dali pokaz swych umiejętności, a funkcjonariusze policji pełnili służbę w zdrowym stylu – jeżdżąc konno. Osób chętnych do skorzystania z badań oraz tych, którzy chcieli pomóc potrzebującym, nie brakowało. Przeworski szpital wdrożył Podkarpacki System Informacji Medycznej, dlatego tegoroczną nowością było stoisko informatyczne, gdzie można było się dowiedzieć, w jaki sposób drogą elektroniczną zarejestrować się do lekarzy.

Coś dla ciała i ducha


Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały stoły pełne dań. Wzięły również udział w konkursie kulinarnym „Nasze smaki to proziaki”. Do degustacji zdrowych produktów zachęcali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Było również pieczenie ziemniaków w ognisku, bez którego impreza odbyć by się nie mogła. Spalić kalorie pomagała Barbara Sowińska, licencjonowana instruktorka, która poprowadziła zumbę, rozgrzewając publiczność w ten chłodny dzień. Nie mogło zabraknąć występów dzieci i młodzieży z powiatu przeworskiego, którzy swym śpiewem umilali niedzielne świętowanie. Publiczność z uwagą śledziła też występy iluzjonisty Domino Magic oraz teatr ognia Arche Fire Dancers. Gwiazdą wieczoru był Czadoman. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości