Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku dostali prezent. Zakończona została termomodernizacja budynku głównego, warsztatów szkolnych i sali gimnastycznej.
To jeden z owoców sfinalizowanego kilka dni temu projektu pod nazwą „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w powiecie przeworskim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020[paywall]. Termomodernizacją objęte zostały dwa budynki – administracyjny starostwa powiatowego przy ul. Lwowskiej 16 oraz budynek Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego przy ul. Krasickiego 9 (gmach główny wraz z salą gimnastyczną oraz budynek warsztatów szkolnych). W ramach inwestycji docieplono ściany, stropodachy, fundamenty, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Doszło do kompleksowej modernizacji kotłowni (wymiana starych kotłów gazowych na nowe kotły kondensacyjne o wysokiej sprawności energetycznej) oraz wymiany instalacji centralnego ogrzewania. Zamontowane zostały również kolektory słoneczne. Całkowity koszt robót to kwota 1 mln 996 tys. 743 zł, z czego 1 mln 485 tys. 992 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pozostałe pieniądze to wkład własny z budżetu powiatu przeworskiego.
– Celem projektu było powiększenie liczby obiektów, które spełniają normy energetyczne i są dostosowane do współczesnych wymagań użytkowych. Ważnym atutem jest oczywiste zmniejszenie zapotrzebowania na energię grzewczą, co naturalnie przyczyni się do obniżenia kosztów zużycia energii cieplnej. Dzięki temu w znaczący sposób zmniejszy się emisja szkodliwych substancji i ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Budynki zyskały nowy, znacznie bardziej estetyczny wygląd – usłyszeliśmy w Starostwie Powiatowym w Przeworsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze