Reklama

W Żurawicy upamiętnili bohaterskich pancerniaków [GALERIA]

W obecności m.in. minister w Kancelarii Premiera RP, jarosławianki, Anny Schmidt-Rodziewicz (PiS) i (najprawdopodobniej) ostatniego żyjącego z tej jednostki, byłego żołnierza 2. Batalionu Pancernego, stacjonującego w Żurawicy, 102-letniego porucznika Tadeusza Lutaka 2 września br. na placu apelowym przed budynkiem urzędu gminy odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Ceremonia połączona została z odsłonięciem tablicy pamięci żołnierzy 2. Batalionu Pancernego, którzy w 1939 r. wyruszyli z żurawickich koszar na wojnę w obronie Ojczyzny. Ufundowali ją spadkobiercy pancerniackiej tradycji 1. Batalion Czołgów w Żurawicy. W skład wspomnianego batalionu wchodziło 11 formacji. Wszystkie zostały wymienione na okolicznościowej tablicy.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy, której przewodniczył ks. dziekan Marian Hofman. To on potem poświęcił tablicę, a uroczyście odsłonił ją por. T. Lutak w towarzystwie posłanki na Sejm RP A. Schmidt-Rodziewicz, wójta gminy Żurawica Tomasza Szeleszczuka i dowódcy 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy ppłk. Rafała Kluza. Wśród gości był również poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Znużony dziadostwo przemyski o - niezalogowany 2019-09-02 17:07:29

    Apel do pani poseł,  minister Joasi Smidt Rodziewicz, w imieniu mieszkańców upadłego pod każdym względem dawnego miasta ponoć wolnego i królewskiego Przemyśla proszę o łaskawie wstawiennictwo i pomoc w zatrzymaniu totalnego upadku mieściny. Nadmienię jedynie ż 4 przemyskich muszkieterów sejmowych tj. Marszałek wielki koronny Marek Tadeusz oraz 3 pozostałych posłańców nie zrobili nic lub niemal nic by zatrzymać totalny upadek mieściny która szoruje samo dno w rankingach miast dawniej wojewódzkich obecnie zadupia. Obserwując pani działalność widzę że przez jedną kadencję w sejmie zrobiła pani więcej dla swojego rodzinnego Jarosławia niż nasi Sejmowi herosi od kilku dekad. Również nie widzę żadnej aktywności przemyskich działaczy PiS we władzach wojewódzkich tak Lucyna Podhalicz, wicewojewodzina jak i Pilch członek zarządu województwa częściej otwiera różne inicjatywy w innych miastach i miasteczkach jak np ostatnio nowy oddział szpitalny w Jarosławiu  co jest pozytywne, choć trzeba przyznać że przemyski oddział kardiologii jest nieźle wyposażony czego osobiście doświadczyłem. Raz jeszcze zwracam się do pani poseł o ratunek dla pięknie położonej mieściny Przemyśl i zapewniam o swoim głosie w najbliższych wyborach do Sejmu RP. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-09-02 20:37:55

    Co na takiej uroczystości robi stary pisobolszewicki komuch, obrońca pedofilów w sutannach??? Dla tego gnoja, wkładanie palca do pochwy dziewcząt przez księdza jest uzdrawianiem!!! - patrz protokół z przesłuchania tego typa. Taki idiota albo lepszy zboczeniec!!!  Dlaczego nikt go nie wyprosił z tej uroczystości? Wstydzę się za Jarosławian.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gorszy sort - niezalogowany 2019-09-02 21:24:22

    On taki prawy i sprawiedliwy! Takich w pisie jest dużo sam znam takigo  co był pierwszym sekretarzem w zakładzie ale poszedł z duchem czasu i wstapil do pisu i teraz iest przewodniczącym rady gminy!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama