Na wagary... do siedziby redakcji Życia Podkarpackiego wybrali się 21 marca, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, uczniowie klasy IVc ze Szkoły Podstawowej nr 15.
Wagarowicze z „piętnastki” postanowili spędzić ten radosny dzień pożytecznie. Zamiast spaceru po parku czy ucieczki ze szkoły (choć dzisiaj chyba niezwykle rzadko już zdarza się uczniom celebrować w ten sposób pierwszy dzień wiosny) wybrali wizytę w redakcyjnych pomieszczeniach.
Miłych gości wraz z wychowawczynią Aleksandrą Białoń podjęliśmy chętnie, na początek serwując trochę wiedzy teoretycznej z zakresu dziennikarskiego fachu. Potem był czas na obejrzenie pokoju redaktora naczelnego i wszystkich sportowych trofeów, jakie drużyna Życia Podkarpackiego wywalczyła w turniejach.
Na koniec zajęcia praktyczne w dziale technicznym, gdzie nasz redakcyjny grafik odpowiadał na liczne pytania i makietował jedynkę gazety, wspierany przez czwartoklasistów z SP 15. Życzymy uczniom powodzenia w szkolnych poczynaniach dziennikarskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze