– Wycieczki, rejsy, spacery to tylko niektóre z atrakcji, z których polska młodzież korzystała, spędzając czas wraz z rówieśnikami z innych miast partnerskich, położonych na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Rumunii i Chorwacji.
Dziesiątka dzieci z jarosławskich „podstawówek”, w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne, wzięła udział w obozie miast partnerskich X Dzielnicy Budapesztu Kőbánya – partnerskiego miasta Jarosławia. Zgrupowanie trwało od 22 do 28 lipca[paywall].
–Spotkanie odbywało się w przemiłej atmosferze, która służyła bliższemu poznaniu się, wymianie adresów, telefonów, namiarów na konta w portalach społecznościowych. Dzieciaki bez trudu przełamały próg językowy, uczniowie świetnie dogadywali się w języku angielskim. Jedyną trudnością było porozumienie się z Węgrami, ale pomocny okazał się nasz tłumacz Oliwier – relacjonuje Artur Kurka, kierownik kolonii oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu.
Uczestnicy obozu brali udział w licznych warsztatach, m.in. rzemieślniczych, podczas których wykonali bransoletki czy etui na telefony komórkowe. Mieli też okazję poznać przyrodę i historię okolicy, biorąc udział w rejsie statkiem po Balatonie. Nieopisaną radość sprawiła im wizyta na basenie. W programie nie zabrakło bloku poświęconego kulturze Basenu Karpackiego. Zapoznanie się z ludowymi tańcami oraz muzyką tego regionu umożliwił występ zorganizowany w Domu Tańców, pod kierownictwem Arpada Vörösa oraz z udziałem orkiestry Tutta Forza.
– To był niesamowity czas. Pobyt na obozie dostarczył uczniom nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Był to czas integracji, wspaniałej zabawy, nauki i wypoczynku. Obóz dał dzieciom szansę na odkrycie
nowych pasji oraz poznawanie kultur zaprzyjaźnionych krajów. Udane wakacje to takie, które zapadają w pamięć ze względu na wyjątkowe chwile i unikalne znajomości. I tego dostarczył i dzieciom i opiekunom pobyt nad Balatonem –podsumował Artur Kurka.

fot.Artur Kurka
Podczas pobytu na obozie uczniowie mieli w pełni zagospodarowany czas wolny, dzięki czemu mogli się lepiej poznać
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Uważam, że pod tym zdjęciem powinny być wymienione nazwiska tych dzieci. Niech mieszkańcy wiedzą, że np. w ich sąsiedztwie jest dziecko które zostało w ten sposób wyróżnione. Niech rodzice i dzieci maja satysfakcję, że o nich napisano jako o wzorowych uczniach.
Uważam, że pod tym zdjęciem powinny być wymienione nazwiska tych dzieci. Niech mieszkańcy wiedzą, że np. w ich sąsiedztwie jest dziecko które zostało w ten sposób wyróżnione. Niech rodzice i dzieci maja satysfakcję, że o nich napisano jako o wzorowych uczniach.