Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, obchody 86. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka, mają w br. szczególną wymowę. Bo, niestety, haniebne imperialistyczne zakusy wracają... W Przemyślu ceremoniał tradycyjnie odbył się przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia.
Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miejskiej w Przemyślu Starostwo Powiatowe w Przemyślu, dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz przemyski oddział Związku Sybiraków. O g. 16 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbyła się msza św. w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz zmarłych i żyjących Sybiraków, a godzinę później, uroczystość patriotyczna przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych. Były okolicznościowe przemówienia, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze