Reklama

Wbili Polsce nóż w plecy. 86. rocznica sowieckiej agresji [ZDJĘCIA]


Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną, obchody 86. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka, mają w br. szczególną wymowę. Bo, niestety, haniebne imperialistyczne zakusy wracają... W Przemyślu ceremoniał tradycyjnie odbył się przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia.


Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miejskiej w Przemyślu Starostwo Powiatowe w Przemyślu, dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz przemyski oddział Związku Sybiraków. O g. 16 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbyła się msza św. w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz zmarłych i żyjących Sybiraków, a godzinę później, uroczystość patriotyczna przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych. Były okolicznościowe przemówienia, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/09/2025 19:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama