Kielecka firma Transkol zbuduje dwa nowe perony w Przemyślu i Medyce. Była jedynym – w przetargu ogłoszonym przez PKP PLK SA – chętnym do tego przedsięwzięcia.
Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Koncepcja i tzw. programy funkcjonalno-użytkowe dla obu planowanych przystanków są gotowe. Opracowała je pracownia „100Projekt” z Warszawy.
Za budowę peronu w Przemyślu kielecka firma otrzyma[paywall] 2 mln 474 tys. 785 zł, zaś tego w Medyce – 2 mln 963 tys. 733 zł.
Nowy kolejowy przystanek w Przemyślu powstanie przy ul. Lwowskiej, za istniejącym tam budowlanym centrum handlowym. Inwestycja zakłada budowę 100 m peronu, na którym staną: wiaty, ławki, stojaki rowerowe oraz tablice informacyjne.
Przystanek będzie posiadał udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, m.in. pochylnie, elementy ostrzegawcze oraz informacje w alfabecie Braille’a. Obiekt będzie monitorowany. Powstaną też odpowiednie dojścia do peronu. Inwestycja w Medyce będzie miała podobny zakres.
Z kolei tarnobrzeska spółka „Intop” zmodernizuje stację kolejową w Żurawicy. To będzie potężna inwestycja, bo łączny koszt to ponad 10,5 mln zł. Drugą firmą, która stanęła do przetargu, była spółka „Sarinż” z Warszawy, ale jej oferta była zbyt droga (17 mln 485 tys. 386 zł).
Podobnie jak w przypadku budowy peronów w Przemyślu i Medyce, zamówienie spółki PKP PLK będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Głównym elementem modernizacji stacji kolejowej w Żurawicy będzie budowa podziemnego przejścia pod torami.
Projekt obejmuje także m.in. „zaprojektowanie i wykonanie zakresu torowego, podtorza, obiektów inżynieryjnych, dróg kołowych, parkingów, terenów zielonych, urządzeń teletechnicznych, obiektów obsługi podróżnych, elektroenergetyki, sieci trakcyjnej i elementów zasilania sieci wraz z usunięciem występujących kolizji”.
Prace przy wszystkich wymienionych przedsięwzięciach mają ruszyć niebawem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze