Reklama

Wiatr skuteczniejszy od urzędów

31/07/2015 10:21

Ponad sześć lat trwały przepychanki Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Bielskiego 44 A i B z urzędami, aż 20 lipca br. silny wiatr złamał przedmiot sporu.

– Już dawno, w dwa tysiące dziewiątym roku wnioskowaliśmy o wycięcie dwóch lip rosnących przy wjeździe na nasze osiedle. Drzewa nie dość, że zasłaniały widok kierowcom wyjeżdżającym na ulicę Bielskiego to groziły złamaniem, gdyż były już stare i nadpróchniałe – opowiada Józef Ziąber, wiceprzewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej i członek Zarządu osiedla Rycerskie. Ponadto w zimie, kiedy było ślisko kierowcy kilkakrotnie ocierali się o te drzewa. Uważaliśmy, że[paywall] wycięcie tych drzew poprawi bezpieczeństwo. Dostaliśmy odpowiedź, że wycinka planowana jest przy realizacji budowy drogi dojazdowej do osiedla Bielskiego 1. Trochę to trwało i w ubiegłym roku jedna lipa została wycięta a dla poprawy bezpieczeństwa kierowców zainstalowano lustro. Wtedy jakoś do nikogo nie trafiało, że drugie drzewo, któregoś dnia może runąć i może być nieszczęście, gdyż na osiedlu mieszka już sto dwadzieścia rodzin, z których większość jeździ tą drogą. Wreszcie dwudziestego lipca w nocy silna wiatr złamał połowę drzewa. Na szczęście było to w nocy, kiedy nikt tamtędy nie przejeżdżał. Przyjechali strażacy pocięli pień tarasujący drogę, ale reszta drzewa została. Dopiero teraz widać spróchniałe wnętrze, więc liczymy, że wreszcie ktoś wyda decyzję o wycięciu lipy – kończy Ziąber i zapewnia, że mieszkańcy osiedla nie mają nic przeciwko drzewom, nawet są gotowi zakupić i posadzić kilka drzew, ale nie mogą one zagrażać bezpieczeństwu.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Okiem wqrwionego - niezalogowany 2015-07-31 12:47:53

    Panowie urzędnicy mają głęboko w doopie stare i spróchniałe drzewa, ponieważ stanowią małą wartość rynkową.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ryntym - niezalogowany 2015-07-31 12:58:32

    Sam Bóg juz sie pewnie wk.... na tych urzedasów-przekretasów :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mickey - niezalogowany 2015-07-31 13:21:26

    W Przemyślu nie ma dobrych urzędników. To są same nieroby  i darmozjady. Przemyśl miasto kościołów, aptek, emerytów 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości