Do niedzieli potrwają wzmożone, policyjne działania na drogach regionu. Ichj głównym celem jest troska o bezpieczeństwo podróżujących.
Jednym z zadań policjantów jest ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczą objazdy, poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach, a gdy trzeba będzie, ręcznie pokierują ruchem. Policjanci radzą, by wybierając się w dłuższą drogę sprawdzić, czy trasy nie skomplikują np. prace remontowe. Warto zajrzeć na stronę internetową Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Funkcjonariusze ostrzegają, że będą stanowczo interweniować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze