Reklama

Wielka feta na Piasta Kołodzieja

Takiego otwarcia wyremontowanej ulicy jak ta, która odbyła się przy ulicy Piasta Kołodzieja w Przemyślu, dawno nie było. Zaskoczenia nie kryły nawet władze miasta, na czele z prezydentem Robertem Chomą. Do tego stopnia, że przy akompaniamencie akordeonu odśpiewał z mieszkańcami „Sto lat”.

Po generalnym remoncie liczący ponad ćwierć kilometra odcinek ulicy Piasta Kołodzieja wygląda znakomicie. Na podobne ruchy ze strony odpowiedzialnych instytucji czekają mieszkańcy kilkudziesięciu innych ulic w nadsańskim grodzie[paywall]. Na uroczyste przekazanie przybyły władze miasta, Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, przedstawiciele głównego wykonawcy. Byli także mieszkańcy, którzy czekali na tę chwilę wiele lat.

– Przez wiele lat poruszanie się ulicą Piasta Kołodzieja i przejazd nią stanowiło problem. Nawierzchnia była w fatalnym stanie, wody opadowe robiły prawdziwe spustoszenie. Wreszcie w 2016 roku, dzięki decyzji prezydenta Roberta Chomy, przeprowadzona została wizja lokalna, między innymi z udziałem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Janusza Zapotockiego, dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacka Cieleckiego – wyliczył członek zarządu osiedla Andrzej Zabłocki, który – jak powiedział podczas uroczystości R. Choma – „wychodził” ten remont. – Zapadła decyzja o przebudowie trzech ulic w trzech etapach. Ulica Piasta Kołodzieja została ukończona i jako mieszkańcy jesteśmy niezmiernie wdzięczni prezydentowi za dotrzymanie słowa i wywiązanie się ze złożonej obietnicy – dodał.

Reklama

Rozpoczęcie prac modernizacyjnych przy II etapie remontu ul. Piasta Kołodzieja nastąpiło w kwietniu br. Zakres obejmował rozbudowę odcinka o łącznej długości 251 metrów wraz z odwodnieniem i zabezpieczeniem oraz przebudową pozostałej infrastruktury technicznej. Prace prowadził Zakład Drogowy Tadeusza Popka, a całkowity koszt modernizacji wyniósł blisko 570 tys. zł. W 2019 r. zrealizowany będzie III etap tego przedsięwzięcia, czyli przebudowa ulicy Regera.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Czytelnik - niezalogowany 2018-08-11 19:04:41

    Dla miasta gratulacje a dla dziennikarza prztyczek- otóż napisał ów: ćwierć kilometra, zawsze to lepiej brzmi, jak 250 metrów, ot taka nasza przemyska przywara.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piast Kołodziej - niezalogowany 2018-08-12 01:24:21

    Żenada! W pierwszej lepszej gminie pod Przemyślem rocznie oddają do użytku co najmniej kilka kilometrów nowych dróg i jakoś fety z tego powodu tam nie ma - ot zwykłe działanie samorządu!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Scott - niezalogowany 2018-08-12 09:40:50

    No to może teraz czas na Ul  Dworskiego i Siemiradzkiego bo te dwie ulice są w opłakanym stanie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama