Reklama

Wielka Gra z Prusem w tle

W Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy „Wielka Gra. Bolesław Prus – życie i twórczość”.

Organizatorkami wydarzenia były polonistki Bernardyna Banaś i Justyna Wasilewska. Konkurs „Wielka Gra” przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu przemyskiego. Każda szkoła mogła wystawić dwóch reprezentantów. –Poświęcony był wybranym twórcom literackim. Wydarzenie jest już w naszej szkole tradycją, była to już kolejna edycja. Celem konkursu jest nie tylko wspomaganie edukacji polonistycznej i rozwijanie zainteresowań młodzieży oraz promowanie jej uzdolnień, ale również integracja i budowanie tradycji lokalnej – zdradził B. Banaś[paywall].
O wyborze bohatera konkursu decyduje z reguły jubileusz twórcy czy też inne doniosłe wydarzenie związane z autorem. W bieżącym roku takim wydarzeniem była ogólnopolska akcja czytania Lalki, stąd bohaterem „Wielkiej Gry” został Bolesław Prus. Uczestnicy musieli perfekcyjnie znać utwory B. Prusa: Lalkę, Kamizelkę czy Z legend dawnego Egiptu, a także biegle władać informacjami zawartymi w książkach opisujących życie i twórczość polskiego pisarza, prozaika i nowelisty.
– Uczestnicy wykazali się znakomitą znajomością utworów i sylwetki twórczej Prusa oraz wiedzą o epoce, w której żył i tworzył. Odpowiadali na wylosowany przez siebie zestaw pytań, których łącznie było aż piętnaście – dodała B. Banaś. 

Laureatkami konkursu zostały: Dominika Rywak, Gabriela Maksym i Anna Szylar.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama