Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu odbył się Festiwal Bajki. Nauczyciele z najstarszej szkoły podstawowej w mieście są jego pomysłodawcami i organizatorami.
– Organizując to przedsięwzięcie, mamy na celu przede wszystkim integrację dzieci przedszkolnych z uczniami z edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczestniczą w konkursie plastycznym o tematyce czytelniczej oraz spotkaniach i zabawach w czasie trwania festiwalu. Najmłodsi uczniowie z podstawówki prezentują swoje umiejętności i talenty, śpiewając, recytując, odgrywając role, grając na instrumentach oraz bawiąc się z najmłodszymi – wyjaśniła pomysłodawczyni konkursu Monika Lach[paywall].
Od czterech lat zarówno konkurs, jak i sam festiwal cieszą się dużą popularnością. W tej edycji udział wzięło 15 przedszkoli z miasta i okolic, a na konkurs plastyczny „Mój Ulubiony Bohater Literacki” wpłynęło 139 prac. Gala finałowa odbyła się 9 marca br. Wystawa pokonkursowa przez miniony weekend była do obejrzenia w Galerii Sanowa.
Komisja konkursowa zdecydowała, że wyłoni w każdym przedszkolu najładniejszą pracę i ta otrzyma nagrodę. W związku z tym przyznano kilka równorzędnych miejsc i wyróżnień.
Tegoroczny festiwal bajki mógł się odbyć dzięki licznym sponsorom nagród. Oto oni: Studio „Barbara” Barbary Gołąbek, dzięki której nagrodzeni laureaci z każdego przedszkola otrzymali zaproszenie na darmową sesję fotograficzną, wspaniałe książki i upominki przekazali Grażyna Grzegorzak, Ewa i Adam Łossanowie, Irena i Krzysztof Dominiakowie, Dorota i Dariusz Pierożkowie, księgarnia Epos w Przemyślu oraz Wydział Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego.
– Dodam, że jak co roku gościliśmy bajkopisarza z Przemyśla. Tym razem była to pani Ewa Dziewulska, dzięki której bajki autorstwa Ewy i Ryszarda Dziewulskich trafiły za naszym pośrednictwem do każdego przedszkola biorącego udział w festiwalu. Podczas uroczystości przedszkolaki mogły posłuchać piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów „jedynki”, obejrzeć ich występy. Nie zabrakło pokazu mody bajkowej i zagadek dla widowni – podsumowała M. Lach.
1. Kuba Paniw (Przedszkole nr 13), Patryk Czarniecki (Przedszkole Niepubliczne w Ostrowie), Zuzanna Soból (Przedszkole nr 12), 2. Maja Kmak (Przedszkole nr 19), Patrycja Geroń (Przedszkole nr 16), Zuzanna Krysa (Prywatne Przedszkole im. Marii Montessori mgr Ewy Połeć), Aleksandra Bembenek (Prywatne Przedszkole „Słoneczna Kraina”), Nikola Głuchowicz (Przedszkole nr 2), Michał Jakielaszek (Przedszkole nr 3), Julia Mazur (Przedszkole Niepubliczne „Mały Nazaret” Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej), 3. Julia Hnat (Przedszkole nr 4), Łucja Pusz (Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha”), Maja Zajączkowska (Przedszkole Samorządowe w Orłach), Maja Wróbel (Niepubliczne Przedszkole „Stefanek”), Oliwia Czyżowska (Przedszkole nr 9).
Wyróżnienia: Lena Bal, Zuzanna Gawik (obie Przedszkole nr 13), Malwina Solarczyk (Przedszkole nr 4), Marlena Makowiecka (Prywatne Przedszkole „Słoneczna Kraina”), Sebastian Szczepanik (Przedszkole nr 2), Aleksandra Kurhan (Prywatne Przedszkole im. Marii Montessori mgr Ewy Połeć), Aleksandra Batowska (Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha”), Sara Bembenek (Przedszkole nr 3), Malwina Sowa (Prywatne Przedszkole „Słoneczna Kraina”), Ewa Rąb (Przedszkole nr 2), Michalina Miczałowska (Przedszkole nr 3), Mateusz Narkun (Przedszkole nr 3), Alan Wójcik, Maja Kurziewicz (oboje Przedszkole nr 9), Milena Gołofiot (Niepubliczne Przedszkole „Stefanek”), Kinga Domagalska (Przedszkole nr 12).
Wyróżnienie Specjalne: Sebastian Fall (Przedszkole nr 3).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze