W niedzielę, 3 czerwca, w miejscowości Ostrów k. Radymna odbył się czwarty Gminny Dzień Dziecka organizowany przez Urząd Gminy Radymno.
Przybyłych powitał gospodarz gminy Bogdan Szylar, gorąco zachęcając do świętowania. Impreza zgromadziła[paywall] bardzo dużo dzieci, ale i dorosłych, przygotowano mnóstwo atrakcji, które były całkowicie bezpłatne. Były pokazy broni prezentowanej przez jednostkę wojskową z Żurawicy, przejażdżki dorożką, rodeo, pokazy sprzętu i wyszkolenia straży pożarnej, ponadto można było samemu spróbować sił w tym fachu, lejąc wodę z węża strażackiego.
Najmłodszym zorganizowano różnego typu zabawy taneczne i edukacyjne, dla nikogo nie brakło też porcji wojskowej grochówki. Dzieci miały okazję usiąść za kółkiem policyjnego radiowozu i spróbować włączyć sygnały dźwiękowe. Po godzinie 20 rozpoczęła się zabawa taneczna trwająca do białego rana.
– Dzień Dziecka jest bardzo ważnym świętem, nie możemy zapominać o najmłodszych mieszkańcach gminy, w końcu to nasza przyszłość, dlatego warto inwestować i wspierać dzieci i młodzież – skomentował na gorąco wójt Bogdan Szylar.
– Moje dzieci mają wielką radość, mogą się świetnie bawić. Na co dzień nie jesteśmy w stanie im zapewnić takich zabaw i atrakcji, dlatego tego typu święta to wspaniała inicjatywa – skomentowała wydarzenie jedna z mieszkanek Ostrowa.




Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze