Reklama

Wielka sztuka na małych przystankach [ZDJĘCIA przed i po]

03/11/2018 18:30

Od 16 sierpnia do 8 października br. w gminie Chłopice realizowano projekt „Przystankowy Street Art"”. W trakcie jego trwania lokalni artyści spotykali się z młodzieżą w kolejnych miejscowościach gminy. Efekt: 25 niepowtarzalnych i bajecznie kolorowych wiat przystankowych w całej okolicy.

„Przystankowy Street Art” to projekt zrealizowany w ramach Podkarpackiej Edukacji Kulturowej i dofinansowany z funduszy Narodowego Centrum Kultury. W przedsięwzięciu wzięli udział podkarpaccy artyści: Agnieszka i Paweł Pawlikowscy, Jerzy Jankowski oraz Marek Gliwa. Zgodnie z zamysłem organizatorów akcji przebiegała ona w kilku etapach. W pierwszym artyści odbyli serię spotkań z młodymi mieszkańcami gminy, poświęconych technice street artu. W drugim etapie przy aktywnym udziale lokalnej społeczności, przede wszystkim młodzieży, ale i włączających się spontanicznie w proces twórczy dorosłych mieszkańców gminy, odnowiono 25 wiat przystankowych, zapełniając je oryginalnymi projektami. – To bardzo fajny projekt, bo zbliża mieszkańców takich małych miejscowości do sztuki, która jest trendem ogólnoświatowym – przekonuje Marek Gliwa[paywall].

Projekt zakończył się 8 października, spotkaniem wszystkich osób zaangażowanych w jego tworzenie. Był to czas, kiedy można było obejrzeć fotografie wiat przed i po, czas podziękowań dla artystów za wysiłek włożony w edukację młodzieży i tworzenie ulicznych malowideł, a swoistym symbolem dopełniającym przedsięwzięcie i oddającym jego charakter było zostawienie na wiacie w Chłopicach przez malarzy i grafików ich oryginalnych „wlepek”.

Reklama

– Celem tego projektu była integracja mieszkańców gminy Chłopice. Chcieliśmy zniwelować różnice pomiędzy młodymi ludźmi a starszym pokoleniem i wydaje mi się, że udało nam się to osiągnąć – podsumowuje przedsięwzięcie jego inicjatorka i koordynatorka z ramienia gminy Monika Maj-Lichończak.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ana - niezalogowany 2018-11-04 08:04:37

    Super inicjatywa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wb - niezalogowany 2018-11-04 13:10:45

    Zapraszamy do ujkowic

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lolo - niezalogowany 2018-11-06 09:37:24

    Cóż - Banksy to to nie jest ale i tak fajnie. Może w końcu i na prowincji dotrze do samorządów że murale nie muszą wyłącznie przekazywać treści patriotycznych i religijnych.   

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama