Tegoroczna edycja XIV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Jerzego Hordyńskiego cieszyła się dużym powodzeniem. Zgłosiło się aż 50 uczestników, nie tylko z województwa podkarpackiego. Jury miało spory dylemat podczas przesłuchań. W efekcie do finału przeszli najlepsi, którzy zaprezentowali się 23 października w sali Lustrzanej Centrum Promocji i Kultury w Jarosławiu.
Miłośnicy poezji mogli się sprawdzić w kilku kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej, twórczości własnej. Oprócz młodzieży zaprezentowali się też poeci dorośli. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Triumfowali uczniowie[paywall] ze szkół lubaczowskich. Gabriela Ługowska, Magdalena Zaremska, Laura Bogusławska, Kamil Linek, Daniel Mazurkiewicz i Oliwia Czubocha otrzymali wszystkie nagrody oraz wyróżnienia w kategorii recytacji wśród szkół ponadgimnazjalnych. Wśród dorosłych uczestników na uwagę zasłużył Andrzej Ziobrowski z Nowej Huty, który zaprezentował wiersze Powietrze i Parów i Henryk Grymuza z Jarosławia.
Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, a także – jak na miłośników poezji przystało – nagrodami książkowymi.

Miłośnicy poezji przybyli licznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
oj porteczki wyprasować