Reklama

Wielkie Manewry w Twierdzy Przemyśl [ZDJĘCIA]

04/07/2015 13:33

Rozpoczęły się 18. „Ordynansowe” Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl. Tegoroczna impreza jest szczególna nie tylko z uwagi na osiągnięcie "pełnoletności". Wyjątkowości dodaje jej fakt, że odbywa się w 100. rocznicę pobytu Józefa Szwejka w Przemyślu, gdzie omal nie stracił on życia.

Sobotnie manewry rozpoczęły się obok bramy forteczne przyj ulicy Sanockiej. Ona właśnie jest siedzibą Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka i dzisiaj uroczyście została oddana do użytku po niedawnym remoncie. Tam również miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt. „ Wędrówka Mariusza B. szlakiem Szwejka”. Wśród uczestników manewrów jest znany ze swojego zamiłowania do Szwejka redaktor Leszek Mazan, Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony narodowej, a także miłośnicy dobrego wojaka z różnych stron Polski oraz zza granicy.

O godz. 16.30 nastąpi odsłonięcie tablic upamiętniających 100. rocznicę pobytu jeńca Józefa Szwejka w Twierdzy Przemyśl. Jedna z nich znajduje się na Bramie Dobromilskiej, drugą w sąsiedztwie Zakładu Karnego przy ulicy Rokitniańskiej.

Manewry zakończą się w niedzielę.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2015-07-04 17:14:25

    nawet pijaki mają świeto i może to dobrze?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2015-07-14 21:18:00

    Czas skończyć z tym chocholim tańcem kilku ćwierć inteligentów! Na fot. 2 wśród odznaczeń widać kopię "Gwiazdy Przemyśla"-czy dla dla takich chłoptasiów Przemyskie Orlęta oddawały życie w 1918 r.?! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości