Rozpoczęły się 18. „Ordynansowe” Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl. Tegoroczna impreza jest szczególna nie tylko z uwagi na osiągnięcie "pełnoletności". Wyjątkowości dodaje jej fakt, że odbywa się w 100. rocznicę pobytu Józefa Szwejka w Przemyślu, gdzie omal nie stracił on życia.
Sobotnie manewry rozpoczęły się obok bramy forteczne przyj ulicy Sanockiej. Ona właśnie jest siedzibą Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka i dzisiaj uroczyście została oddana do użytku po niedawnym remoncie. Tam również miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt. „ Wędrówka Mariusza B. szlakiem Szwejka”. Wśród uczestników manewrów jest znany ze swojego zamiłowania do Szwejka redaktor Leszek Mazan, Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony narodowej, a także miłośnicy dobrego wojaka z różnych stron Polski oraz zza granicy.
O godz. 16.30 nastąpi odsłonięcie tablic upamiętniających 100. rocznicę pobytu jeńca Józefa Szwejka w Twierdzy Przemyśl. Jedna z nich znajduje się na Bramie Dobromilskiej, drugą w sąsiedztwie Zakładu Karnego przy ulicy Rokitniańskiej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nawet pijaki mają świeto i może to dobrze?
Czas skończyć z tym chocholim tańcem kilku ćwierć inteligentów! Na fot. 2 wśród odznaczeń widać kopię "Gwiazdy Przemyśla"-czy dla dla takich chłoptasiów Przemyskie Orlęta oddawały życie w 1918 r.?!
nawet pijaki mają świeto i może to dobrze?
Czas skończyć z tym chocholim tańcem kilku ćwierć inteligentów! Na fot. 2 wśród odznaczeń widać kopię "Gwiazdy Przemyśla"-czy dla dla takich chłoptasiów Przemyskie Orlęta oddawały życie w 1918 r.?!