Przez cały październik w Przemyślu prowadzona będzie akcja deratyzacji. To obowiązek każdego właściciela sklepu, restauracji czy kamienicy, wprowadzony przez prezydenta miasta Roberta Chomę specjalnym zarządzeniem.
Obowiązkowi przeprowadzenia deratyzacji podlegać będą przede wszystkim: obiekty produkcyjne, handlowe, usługowe, użyteczności publicznej do obsługi ludności, budynki mieszkalne, gospodarstwa rolne i obiekty gospodarcze. Odpowiednie środki do zwalczania szczurów mają zostać także wystawione w obiektach i urządzeniach technicznych oraz pomieszczeniach na pojemniki i kontenery na odpady, a także w korytarzach piwnicznych, strychach, węzłach ciepłowniczych oraz innych pomieszczeniach, gdzie występują gryzonie[paywall].
Właściciele nieruchomości deratyzację mają przeprowadzić na własny koszt, we własnym zakresie lub poprzez zlecenie firmie specjalizującej się w świadczeniu tego typu usług.
Co ważne: każde miejsce, gdzie zostanie wyłożony preparat, musi zostać oznakowane informacją: „Uwaga, trucizna! Niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt!”. Zarządzenie nakłada także na właścicieli usunięcie padłych gryzoni i innych zwierząt w ciągu 12 godzin od przeprowadzenia deratyzacji. Nadzór nad akcją sprawować będą pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz strażnicy miejscy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brakuje informacji, ze deratyzacja jest wykonywana na koszt właściciela obiektu.
no w końcu!!! Bo już mój sponsoring na trutkę powniien sie skończyć, do dzieła ADM ZASANIE !!!
Urzad miasta tez beda detatyzowac ? Bo tam szcUr na szcZurze az sie zygac chce gdy tam sie chodzi i widzi te szczurze nic nie robiace nordy .
Jest jeszcze kilka obiektów, które też by należało, np. .....
Brakuje informacji, ze deratyzacja jest wykonywana na koszt właściciela obiektu.
no w końcu!!! Bo już mój sponsoring na trutkę powniien sie skończyć, do dzieła ADM ZASANIE !!!
Urzad miasta tez beda detatyzowac ? Bo tam szcUr na szcZurze az sie zygac chce gdy tam sie chodzi i widzi te szczurze nic nie robiace nordy .