Tłum dzieciaków i sporo rodziców przyszło w ubiegły poniedziałek na otwarcie placu zabaw w Ogrodzie Jordanowskim koło Miejskiego Parku w Jarosławiu.
Przebudowany z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego plac został przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych i stał się atrakcyjnym miejscem dla wszystkich. Nad zmianą jego wyglądu czuwał[paywall] ratusz i jarosławskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
– Po symbolicznym przecięciu wstęgi, na najważniejszych gości imprezy – najmłodszych mieszkańców miasta, czekały liczne atrakcje, konkursy i zabawy z nagrodami. Specjalnie dla dzieci Miejski Ośrodek Kultury przygotował strefę artystyczną (ceramiczną, malowania), malowania buziek, kuglarzy, sportową czy gry w bule. Wydarzenie było okazją do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, czemu służył cieszący się dużą popularnością punkt informacyjny programu „Bezpieczny Jarosław” – opisuje Iga Kmiecik z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Miejsce do zabaw składa się placu dla dzieci niepełnosprawnych oraz parku wspinaczkowego. Koszty przystosowania wyniosły niemal 100 tys. zł. Wykonano chodniki, ustawiono ławki i kosze, a istniejące urządzenia drewniane odnowiono, wymieniając części zużyte. Na 20 arach położono rolowaną trawę. Całość uzupełniają nowe drzewa i krzewy. Nasadzono ich kilkaset. – Dzięki cennej inicjatywie pracowników Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, udało się stworzyć specjalne miejsce wypoczynku, które jest przystosowane również dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Aby uatrakcyjnić i odpowiednio zagospodarować teren Ogrodu Jordanowskiego, Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. wykonało prace modernizacyjne zieleni – mówi I. Kmiecik.
Po modernizacji i przebudowie dawny plac zabaw jest dziś miejscem wypoczynku służącym również niepełnosprawnym i oferującym atrakcyjne przyrządy do zabawy, m.in. do wspinaczki linowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.czy ten gostek z wysuniętym ponad normę "mięśniem piwnym" to Wasz burmistrz ???
czy ten gostek z wysuniętym ponad normę "mięśniem piwnym" to Wasz burmistrz ???