Rekordową ilość krwi oddali motocykliści w sobotę, 4 czerwca, podczas piątej edycji akcji „Motosercea” w Lubaczowie. Coroczna impreza rośnie w siłę, bowiem cenny dar oddało 150 osób, co w sumie dało 67,5 litra krwi – czyli najwięcej do tej pory.
Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddziału w Tomaszowie Lubelskim przyjechali na akcję zorganizowaną przez Klub Motocyklowy Czarna Brygada. Zarejestrowanych było 175 dawców, po badaniu lekarskim zostało zakwalifikowanych 150 osób. Jak co roku zdarzenie zainaugurowała msza z poświeceniem motocykli w parafii św. Karola Boromeusza. Później ulicami miasta przejechała parada około 200 motocyklistów. Na lubaczowskim Rynku rozpoczęło się oddawanie krwi. Kolejka piętrzyła się do wieczora, a [paywall]czas umilał szereg atrakcji.
Dla motocyklistów były konkurencje z nagrodami, m.in. „slalom lansera”, „łeb urywa” na najgłośniejszy wydech, „palenie flaka” i „niemrawy rajder”, czyli sztuka powolnej jazdy, w której wygra ten, kto dojedzie ostatni do mety. Na scenie wystąpiły zespoły Ponczki, Sidus, S23, Straight On, ON/OFF, a dla dzieci przygotowano plac zabaw i zajęcia z pracownikami Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie poświęcone zagadnieniu spędzania wolnego czasu bez komputera.
Dotychczas impreza odbywała się wczesną wiosną. Termin przesunięto na czerwiec, ponieważ letnia pogoda zachęca więcej osób do działania.
– Zbliżają się wakacje, krew jest potrzebna bardziej niż o innej porze roku. W lecie jest więcej wypadków na drogach i w rolnictwie – mówił lek. Sebastian Łysiak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – Zapraszamy 2 lipca do Horyńca-Zdroju na kolejną taką akcję w domu kultury – dodała lek. Kinga Gajewska z tej samej placówki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze