W ostatnią niedzielę maja w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej obyła się jubileuszowa, X Wojewódzka Majówka Pszczelarska. Uczestnicy mogli zasmakować regionalnych miodów i kresowego jadła, a na najmłodszych uczestników czekały atrakcje przygotowane z okazji Dnia Dziecka.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Baszni Dolnej. Kolejnym etapem była konferencja, na której poruszono tematy związane z korzyściami ekonomicznymi, jakie płyną z zapylania roślin przez pszczoły. Sporo uwagi poświęcono zagrożeniom, wynikającym z nadmiernej chemizacji i skażania środowiska środkami ochrony roślin. [paywall]Zgromadzeni pszczelarze wzięli udział w konkursie na najlepszy miód ziemi lubaczowskiej. Osoby szczególnie zasłużone w dziedzinie pszczelarstwa otrzymały odznaczenia i pamiątkowe dyplomy. Majówkę uświetniały występy artystyczne, m in. dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Witoski”. Natomiast Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka” wystąpił z kabaretem Słońce Jamajki. W trakcie imprezy najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Kresową Osadę z okazji Dnia Dziecka, takich jak przejażdżki konne i kolorowy plac zabaw.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze