Reklama

Wigilia dla 800 osób w przemyskiej hali sportowej

27/12/2015 18:00

W poniedziałek przed świętami w przemyskiej Hali Sportowej odbyła się tradycyjna wigilia dla osób ubogich, samotnych, bezdomnych i tych, którzy z jakichś powodów nie mogli urządzić wieczerzy w domu.

Tradycyjnie już organizatorem wieczerzy wigilijnej był Caritas Archidiecezji Przemyskiej, a przy przygotowaniu potraw, obsłudze i organizacji pracowało 75 wolontariuszy. Wieczerza rozpoczęła się mszą świętą, którą koncelebrował bp Adam Szal. Jak obliczyli organizatorzy[paywall], w tym roku do wspólnego stołu zasiadło prawie 800 osób.

– Z roku na rok przychodzi więcej ludzi. To znak czasów i dowód na to, że społeczeństwo ubożeje. Szczerze mówiąc, wolałbym, żeby przy stołach nikogo nie było, a wszyscy mieli warunki do urządzenia wigilii w domu – powiedział ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Po wieczerzy składającej się z tradycyjnych potraw wszyscy obecni otrzymali przygotowane przez Caritas paczki z najbardziej potrzebnymi produktami spożywczymi. Miłym akcentem wigilijnego spotkania było podanie wyników konkursu plastycznego pod hasłem „Razem oszczędzamy wodę i energię”, ogłoszonego na terenie archidiecezji przemyskiej. Nagrodami w konkursie było 50 pralek klasy A++, które trafiły do pięćdziesięciu rodzin.


fot.Jacek Szwic
W przygotowaniu wigilii brało udział 75 wolontariuszy.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama