Reklama

Wigilia dla samotnych i ubogich u felicjanek

30/12/2017 09:30

W środę, 20 grudnia, siostry felicjanki ze zgromadzenia w Przemyślu tradycyjnie już zorganizowały spotkanie wigilijne dla samotnych, ubogich i bezdomnych.

Po mszy świętej, którą w kaplicy zgromadzenia odprawił abp Józef Michalik, wszyscy spotkali się w odświętnie przystrojonej jadalni. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli też księża, siostry, komendanci Policji i Straży Miejskiej, przedstawiciele urzędu miasta oraz instytucji i organizacji pomocowych: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Brata Alberta i Caritasu. Abp J. Michalik poświęcił opłatki i złożył wszystkim życzenia, następnie zespół z koła Caritas przy szkole św. Jana Kantego, prowadzony przez siostręHortulanę, zaprezentował przeplatany kolędami program, po czym nastąpił najbardziej wzruszający moment – dzielenie się opłatkiem. Uczestnicy wigilii, nierzadko mocno doświadczeni przez życie, życzyli sobie zdrowia, bo w ich przypadku ono jest najważniejsze.

Codziennie kuchnia bł. Matki Angeli i św. Brata Alberta przygotowuje około stu porcji zupy dla ubogich i bezdomnych, ale na wigilię trzeba było przygotować o wiele więcej. Siostry, którym pomagali klerycy i wolontariusze, jak tradycja nakazuje, przygotowały barszcz, rybę i ciasta. Potem wspólnie śpiewano kolędy, rozmawiano, a na koniec potrzebujący dostali świąteczne paczki z najbardziej potrzebnymi artykułami żywnościowymi.  

Reklama


fot.Jacek Szwic
Siostry felicjanki zadbały o to, by na stołach znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama