W środę, 20 grudnia, siostry felicjanki ze zgromadzenia w Przemyślu tradycyjnie już zorganizowały spotkanie wigilijne dla samotnych, ubogich i bezdomnych.
Po mszy świętej, którą w kaplicy zgromadzenia odprawił abp Józef Michalik, wszyscy spotkali się w odświętnie przystrojonej jadalni. W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli też księża, siostry, komendanci Policji i Straży Miejskiej, przedstawiciele urzędu miasta oraz instytucji i organizacji pomocowych: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Brata Alberta i Caritasu. Abp J. Michalik poświęcił opłatki i złożył wszystkim życzenia, następnie zespół z koła Caritas przy szkole św. Jana Kantego, prowadzony przez siostręHortulanę, zaprezentował przeplatany kolędami program, po czym nastąpił najbardziej wzruszający moment – dzielenie się opłatkiem. Uczestnicy wigilii, nierzadko mocno doświadczeni przez życie, życzyli sobie zdrowia, bo w ich przypadku ono jest najważniejsze.
Codziennie kuchnia bł. Matki Angeli i św. Brata Alberta przygotowuje około stu porcji zupy dla ubogich i bezdomnych, ale na wigilię trzeba było przygotować o wiele więcej. Siostry, którym pomagali klerycy i wolontariusze, jak tradycja nakazuje, przygotowały barszcz, rybę i ciasta. Potem wspólnie śpiewano kolędy, rozmawiano, a na koniec potrzebujący dostali świąteczne paczki z najbardziej potrzebnymi artykułami żywnościowymi.

fot.Jacek Szwic
Siostry felicjanki zadbały o to, by na stołach znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze