W Błażowej odbył się 3. Grand Prix Podkarpacia Kadetów. Bezkonkurencyjny okazał się zawodnik przemyskiego Nurtu, podopieczny Zdzisława Bodnara – Wiktor Iwaniuch.
W imprezie wzięło udział 44 młodych adeptów celuloidowej piłeczki z całego Podkarpacia. Wiktor w fazie grupowej pewnie pokonał po 3:0 kolejno: Jakuba Musiała (KSTS Krosno), Franciszka Sommera (UKS Krzemień Ustrzyki Dolne) oraz Adriana Hocyka (Górnik Grabownica). W turnieju głównym, w drugiej rundzie odniósł kolejne zdecydowane zwycięstwo 3:0 nad Pawłem Goleniem (KSTS Krosno). W ćwierćfinale pokonał 3:2 Szymona Rymara (KSTS Krosno). W półfinale ograł 3:1 Filipa Mrózka (LZS Kąkolówka), a w finale uporał się 3:1 z Jakubem Hubką (KU AZS Politechnika Rzeszów).
Drugi z podopiecznych Z. Bodnara – Gracjan Dębski rozegrał wiele dobrych pojedynków, plasując się ostatecznie na wysokim 6. miejscu w województwie. W grupie pokonał pewnie po 3:0 kolejno: Miłosza Mazurkiewicza (UKS SP1 Leżajsk), swojego brata Wojciecha oraz Artema Szyszkina (KU AZS Politechnika Rzeszów). W turnieju głównym w drugiej rundzie wygrał 3:1 z Bartoszem Stańko (PUKS Arka Łętownia). W ćwierćfinale przegrał 0:3 z Jakubem Hubką (KU AZS Politechnika Rzeszów). W kolejnym meczu pokonał 3:1 Wojciecha Flaumenhafta (KU AZS Politechnika Rzeszów).
Wojciech Dębski – jeszcze wiekowo żak – grając dwie kategorie wyżej, pokazał się z dobrej strony, wygrywając dwa mecze.
Dzięki zwycięstwu w imprezie W. Iwaniuch zakwalifikował się bez eliminacji do 3. Grand Prix Polski Kadetów, które odbędzie się od 15 do 17 marca br. w Nadarzynie. Dołączył tym samym do klubowej koleżanki – Oli Makar – mającej limit ogólnopolski w tej kategorii wiekowej. Gracjan z kolei powalczy w eliminacjach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze