Reklama

Wilno zaskoczyło ich pod wieloma względami

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej gościli na Litwie, łącząc przyjemne z pożytecznym. Uczestniczyli w lekcjach, ale poznawali też kulturę i tradycje stolicy Litwy oraz zwiedzali miasto.

Od 1 września br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej realizowany jest projekt „Fostering Motivation to Competence Development” w ramach programu Erasmus+ (Partnerstwo Strategiczne Szkół). Uczestniczy w nim pięć szkół z: Finlandii, Hiszpanii, Czech, Litwy i Polski. Jednym z głównych założeń projektu jest krótkoterminowa wymiana młodzieży i w takim właśnie spotkaniu w połowie listopada br. wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSP w Baszni Dolnej[paywall].

Od 12 do 18 listopada br. czterech uczniów klasy trzeciej gimnazjum i dwóch nauczycieli języka angielskiego ZS-P wybrało się do stolicy Litwy – Wilna. – Celem głównym spotkania było przedstawienie rezultatów pracy, dotyczących lokalnych projektów międzyprzedmiotowych, ich ewaluacja oraz zaplanowanie dalszych kroków  – wyjaśniła dyrektor szkoły Edyta Hass.

Reklama

Podczas tygodniowego pobytu w Wilnie grupa z regionu lubaczowskiego skupiła się nie tylko nad wspólną pracą nad projektem i realizacją zadań wynikających z programu, ale też uczestniczyła w życiu szkoły (m.in. brała udział w lekcjach czy uroczystościach szkolnych), poznawała kulturę i tradycje wileńskie oraz zwiedzała miasto.

Ciekawymi punktami programu było między innymi odkrywanie Wilna w grupach metodą questu, zajęcia przyrodnicze i kulinarne w miejscowości Marcinkonys, zwiedzanie Pałacu Wielkich Książąt Litewskich oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nauczyciele mieli okazję obejrzenia baletu w Operze Wileńskiej, uczniowie zaś zabawy w parku trampolin, w kręgielni, kociej kawiarni czy na strzelnicy.

– Pobyt w Wilnie zaskoczył nas pod wieloma względami. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez rodziny goszczące, a także samych uczniów i grono pedagogiczne. Mimo początkowych problemów z komunikacją między uczniami szkół partnerskich nawiązały się nowe przyjaźnie, znajomości, a wizyta w Wilnie zdecydowanie za szybko dobiegła końca. Wszyscy z niecierpliwością czekamy do marca przyszłego roku, na kolejną wizytę studyjną, która tym razem odbędzie się u nas w Polsce, w Baszni Dolnej – podsumowała E. Hass.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości