Ponad 127 tys. zł wyniósł zakup i montaż specjalistycznej windy, która została zainstalowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu.
– Mam nadzieję, że to wyczekiwane od lat urządzenie, szczególnie przez klientów niepełnosprawnych, znacznie poprawi jakości świadczonych przez urząd pracy usług – stwierdził starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu mieści się w czterokondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Słowackiego 2. Jak wynika z danych, obsługiwanych jest tu około 300 osób niepełnosprawnych, zarejestrowanych jako bezrobotne bądź poszukujące pracy. – Szacujemy, że w ciągu roku osoby niepełnosprawne w ramach pośrednictwa pracy odwiedzają nas około 1200 razy – powiedział dyrektor PUP w Jarosławiu Jan Wygnaniec.
Łączny koszt inwestycji wyniósł dokładnie 127 tys. 501 zł. Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, dotyczącego likwidacji barier architektonicznych, wyniosło 38 tys. 250 zł. Powiat jarosławski zapewnił blisko 90 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Winda ta to chyba z pieniędzy zabranych rencistom rent przez ZUS aby teraz mogli starać się o pracę.
A po, co w tych czasach istnieje PUP? Kto chce ten to pracuje, kto nie chce to nie pracuje. Marnowanie publicznych pieniędzy.
Winda jest tylko pracy brak.
Winda ta to chyba z pieniędzy zabranych rencistom rent przez ZUS aby teraz mogli starać się o pracę.
A po, co w tych czasach istnieje PUP? Kto chce ten to pracuje, kto nie chce to nie pracuje. Marnowanie publicznych pieniędzy.