I edycja konkursu na „Najpiękniejszą świąteczną witrynę Przemyśla” rozstrzygnięta! Wyniki przedsięwzięcia, którego byliśmy patronem medialnym, przedstawił organizator – Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla.
Konkurs trwał od 16 do 31 grudnia 2021 r.
– Celem tej inicjatywy była promocja pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych mających pozytywny wpływ na poprawę wizerunku naszego miasta – powiedział jeden z pomysłodawców Grzegorz Kość ze Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla[paywall].
Patronat nad konkursem objął prezydent miasta Wojciech Bakun, zaś współorganizatorami były Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” oraz Zakład Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej.
Wyboru laureatów dokonała specjalnie powołana komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli: wspomnianego stowarzyszenia, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Zakładu Architektury Wnętrz PWSW w Przemyślu.
– Komisja, oceniając zgłoszenia, wzięła pod uwagę przede wszystkim: pomysłowość, oryginalność, nawiązanie do tematyki bożonarodzeniowo-noworocznej, dobór oświetlenia świątecznego, zastosowanie elementów dekoracyjnych, jak choćby choinki, stroiki, figurki i inne oraz ogólne wrażenie estetyczne – wyliczył G. Kość.
Zdaniem jurorów najlepiej wszystkie te kryteria spełniła witryna sklepu Edyty Bobko „Ekspert doboru bielizny” przy ul. Franciszkańskiej 2a. Drugie miejsce przypadło witrynie bistra „Bez Ogródek” przy ul. Kazimierzowskiej 30, trzecie zaś – restauracji „Dobre Sushi” przy ul. Rynek 7.
– Serdecznie dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom za udział w tej świątecznej zabawie i przystrojenie swoich witryn, a także partnerom konkursu i patronom. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, nad którą już zaczęliśmy pracować. Szykujemy dla Was kilka nowości, o których poinformujemy już we wrześniu – podsumował G. Kość.

fot.ze zbiorów organizatora
Drugie miejsce przypadło witrynie bistra „Bez Ogródek” przy ul. Kazimierzowskiej 30.

fot.ze zbiorów organizatora
Trzecie miejsce zajęła witryna restauracji „Dobre Sushi” przy ul. Rynek 7.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
interesujący artykuł