Rozemocjonowane maluszki w barwnych strojach i nie mniej przejęte mamy zebrały się w przemyskim Centrum Kulturalnym, by świętować potrójnie.
27 maja był dniem szczególnym i pełnym wzruszeń. Wtedy to uroczyście ogłoszono wyniki 4. edycji konkursu plastycznego, organizowanego przez opiekunki świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu – Renatę Nowakowską-Sidorów, Małgorzatę Bazan, Iwonę Datę – we współpracy z CK. Konkurs skierowano do uczniów, od tych całkiem małych po czwartoklasistów. Organizatorzy za szczytny cel obrali misję uwrażliwiania młodych ludzi na piękno przyrody. Pragnęli nauczyć ich dostrzegać bogactwo formy i barw wytworów natury, a co za tym idzie zachęcić do twórczej aktywności. Małych utalentowanych[PREMIUM] nagrodzono książkami i pamiątkowymi dyplomami, które wręczyli tego wyjątkowego dnia dyrektorka SP 5 Małgorzata Ziober i wicedyrektor CK Janusz Zapotocki. Dzieła maluchów można podziwiać na wystawie zlokalizowanej w galerii Centrum Kulturalnego.
Kolejnym punktem programu było barwne i pouczające przedstawienie osnute na motywach baśni Calineczka, którego uroczy aktorzy z klasy Ic „piątki” mogli się poszczycić zaledwie 6. rokiem życia, jedynie tytułowa Calineczka – Agatka Osip – w kalendarzu może zaznaczyć 7. roczek. Maluchy przygotowała Dagmara Krzeszowska. Ona też, wspólnie z Grażyną Szamlą, przygotowała kolejny punkt uroczystości – Koncert dla mam z okazji ich święta w wykonaniu uczniów klas I – VI. – Przygotowanie całego konkursu, a szczególnie tak rozbudowanego przedstawienia wymagało dużego zaangażowania i poświęcenia ze strony organizatorów, ale efekt przyniósł nam wiele satysfakcji – relacjonowała kierowniczka świetlicy SP 5 Renata Nowakowska-Sidorów.
|
W tegorocznym konkursie wzięły udział dzieci w wieku 5 i 6 lat z 9 placówek. Laureaci: Kategoria przedszkola I miejsce: Franciszek Romańczuk z Niepublicznego Przedszkola w Przemyślu Kraina Odkrywców. Praca wykonana pod opieką Eweliny Białoch. II miejsce: Malwina Łaba z Niepublicznego Przedszkola w Przemyślu Kraina Odkrywców, pod opieką Małgorzaty Depko. III miejsce: Nikola Brem z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Przemyśl, pod opieką Zofii Grabowskiej oraz Joanny Wiśniowskiej. Kategorii klasy I – III I miejsce: Agata Smektała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurawicy, pod opieką Eweliny Białoch. Reklama
II miejsce: Gabriela Szymeczko z SP 5 w Przemyślu, pod opieką Iwony Daty. III miejsce: Karolina Król z SP nr 14 w Przemyślu, pod opieką Ewy Karpierz. Kategoria klasy IV – VI I miejsce: Klaudia Charatonik z Zespołu Szkół Integracyjnych w Przemyślu, pod opieką Anety Wawro. II miejsce: Katarzyna Maciuszek z ZSI w Przemyślu, pod opieką Anety Wawro. III miejsce: Eryk Jendruch z SP 5 w Przemyślu, pod opieką Renaty Nowakowskiej-Sidorów. |
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze