Bardzo nieprzyjemna niespodzianka czekała na pacjentów poradni gastrologicznej w byłym Szpitalu Miejskim przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. Dzień lub kilka dni przed umówioną dwa, trzy miesiące wstecz wizytą otrzymali telefon, że nie mają po co przychodzić, bo poradnia została zlikwidowana!
Jednym z pacjentów, który został w ten sposób potraktowany, był pan Marcel (imię zmienione na prośbę pacjenta – przyp. aut.). – Jestem pacjentem tego szpitala od kilkunastu lat. W grudniu zeszłego roku udałem się ze skierowaniem do rejestracji. Wiedziałem, że będę musiał poczekać na wizytę dość długo. Pani zarejestrowała mnie na 24 lutego tego roku – opowiada. – Kiedy przygotowywałem się już do tej wizyty, bo wcale nie są one przyjemne, 23 lutego zadzwoniła do mnie pani ze szpitala i powiedziała, że nie mam po co jutro przychodzić, bo poradnia gastrologiczna została zlikwidowana, że nie będę przyjęty, bo[paywall] w szpitalu nie ma lekarza gastrologa. Włosy stanęły mi dęba! Okazało się potem, że takich jak ja było znacznie więcej. Przecież to nie w porządku w stosunku do pacjentów. Ludzie leczą się latami, bywają przypadki, że wizyta w danym dniu jest koniecznością. Zastanawiam się, czy nie mogli zawiadomić o tym wcześniej? – kontynuuje opowieść. – Próbowałem się dowiedzieć czegoś więcej od dzwoniącej do mnie pani, ale niewiele wskórałem. Pytałem, czy mogę w takim razie przyjść po swoje skierowanie, by spróbować się dostać do innego gastrologa, których w Przemyślu jest jak na lekarstwo. Pytam, co z moją dokumentacją, historią choroby. Nic nie była w stanie odpowiedzieć. Jak można tak traktować ludzi? – pyta retorycznie pan Marcel.
Zastępca dyrektora byłego Szpitala Miejskiego ds. lecznictwa Maciej Lewicki przyznaje rację pacjentowi. – Rozumiem go, powinien otrzymać informację o odwołaniu wizyty znacznie wcześniej. Ktoś najpewniej zawalił lub niedopilnował – stwierdził. –Nie do końca prawdą jest, że poradnia gastrologiczna została zlikwidowana. Jej działalność została zawieszona i było o tym wiadomo już w grudniu zeszłego roku. Wówczas lekarz przyjmujący w poradni zgłosił, że rezygnuje ze świadczenia usług medycznych. To rzeczywiście postawiło pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie poradni. Ale wciąż prowadzimy z nim rozmowy i być może finał będzie szczęśliwy. To trudne rozmowy, bo w Przemyślu mamy raptem trzech specjalistów gastrologów – wyjaśnił dr M. Lewicki. – A co do dokumentacji czy historii choroby, to nie jest tak, że my coś ukrywamy, wyrzucamy i pacjent nie ma do tego dostępu. W każdej chwili może przyjść do poradni i wybrać wszystkie swoje dokumenty za potwierdzeniem odbioru – podsumował zastępca dyrektora byłego Szpitala Miejskiego ds. lecznictwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pan Lewicki mija sie z prawdą. To nie lekarz zgłosił, że rezygnuje z pracy w poradni, tylko Szpital Miejski unieważnił konkurs na poradnię gastrologiczną. Wszystkie informacje na temat unieważnienia konkursu można poczytać na stronie szpitala. Już początkiem grudnia 2015 r. Dyrekcja Szpitala wiedziała, że nie będzie poradni od 2016 r.
teraz będą nas leczyć ,,specjaliści''z monte casino
Jarosław Polskę zbaw! Robert Przemyśl już zostaw!
Panom kitlom się w głowach poprzewracało . Dom z basenem za kilkadziesiąt milionów , samochód za milon , jacht wykładany złotem i brylantam , wakacje na Malediwach 5 razy do roku to wciąż za mało a może podróż na Marsa by ich zadowoli .
Kto niszczył to wszystko od 89 zwłaszcza przez ostatnie 8 lat , pomyśl trochę sąsiedzie .
w kamasze ich ubrac i niech zapierniczaja jak im zle
Do " schorowany" , kto w takim luksusie się pławi? Czy to nie przesada , powtarzanie niesprawdzonych informacji? Podaj nazwisko , adres domu za tyle milionów , markę i numer rejestracyjny pojazdu za mln pln , cenę i datę tego ozłoconego jachtu / może pełnomorskiego/ , datę wycieczki na te " Malediwy " czy inne " dziwy".
Pan Lewicki mija sie z prawdą. To nie lekarz zgłosił, że rezygnuje z pracy w poradni, tylko Szpital Miejski unieważnił konkurs na poradnię gastrologiczną. Wszystkie informacje na temat unieważnienia konkursu można poczytać na stronie szpitala. Już początkiem grudnia 2015 r. Dyrekcja Szpitala wiedziała, że nie będzie poradni od 2016 r.
teraz będą nas leczyć ,,specjaliści''z monte casino
Jarosław Polskę zbaw! Robert Przemyśl już zostaw!