Reklama

Wodociąg ucieszy mieszkańców gminy Dubiecko

Choć to XXI wiek, w wielu miejscowościach w Polsce dopiero powstają sieci wodociągowo-kanalizacyjne. Tak jest m.in. w gminie Dubiecko. Jak mówi przysłowie: lepiej późno niż wcale.

Kilka dni temu zakończono prace przy II i III etapie projektu „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Winne-Podbukowina oraz sieci kanalizacyjnej w miejscowości Bachórzec”.

Ta druga liczy 2 km 976 m. Całkowity koszt inwestycji wyniósł[paywall] 1 mln 48 tys. 220 zł. Władze gminy na realizację tego przedsięwzięcia otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. To kwota 542 tys. 262 zł.

– Oddaliśmy do użytku pierwszy odcinek kanalizacji w Bachórcu. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ to pierwsze kilometry takiej infrastruktury, które tam dotarły. Bachórzec to jedna z miejscowości  naszej gminy, w której istnieje zwarta zabudowa mieszkaniowa, a do tej pory nie było tam ani wodociągu, ani kanalizacji. W następnych latach będziemy realizować sieć kanalizacyjną dla pozostałych mieszkańców tej miejscowości – zapewnił burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama