Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Duńkowicach powróciła do pełnienia obowiązków, wójt na łamach lokalnej prasy odtrąbił sukces i przywrócenie normalnych relacji z nauczycielami. Tymczasem ci ostatni oznak normalizacji nie dostrzegają. Sytuacja jak była napięta, tak jest.
Konflikt pomiędzy gronem pedagogicznym a dyrektorką szkoły Renatą Pałczyńską wybuchł we wrześniu ubiegłego roku. Nauczyciele złożyli wówczas wniosek o odwołanie wybranej rok wcześniej dyrektorki, stawiając szereg zarzutów dotyczących relacji interpersonalnych oraz organizacji pracy szkoły. W gminie Radymno, organie prowadzącym placówkę, powołano komisję mającą zbadać zasadność zarzutów wobec dyrektorki, zwrócono się też do kuratorium o zaopiniowanie jej ewentualnego zwolnienia, doszło nawet do czasowego powierzenia obowiązków dyrektora szkoły innej osobie i – wbrew oczekiwaniom[paywall] nauczycieli – sprawa się rozmyła.
Jeszcze na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku wójt B. Szylar poinformował, że konflikt został zażegany, strony wyraziły chęć współpracy, a dyrektor szkoły wróciła na stanowisko i będzie swą funkcję sprawować w przyszłości. Niezwłocznie po tym fakcie poprosiliśmy wójta o spełnienie jego obietnicy sprzed kilku tygodni, kiedy to zadeklarował przedstawienie szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie po podjęciu decyzji co do dalszych losów dyrektorki.
Pytanie o odpowiedź organu prowadzącego na wniosek nauczycieli o usunięcie dyrektorki zostało przez wójta zupełnie pominięte, a jedyny fragment jego wypowiedzi, który można do niego odnieść, to sugestia, że problem na linii naczyciele – dyrektorka powinien rozstrzygać sąd pracy. Z dokumentów, w których posiadanie weszliśmy niedawno, wynika, że plotki o zamiarze usunięcia dyrektorki jeszcze w październiku ub. r. zawierały sporo prawdy. Przede wszystkim w UG powstał dokument w formie zarządzenia wójta, stanowiący o odwołaniu dyrektorki. Zarządzenie to opatrzone było kilkustronicowym uzasadnieniem, wykazującym podstawę prawną i orzecznictwo umożliwiające przeprowadzenie takiej operacji, a przy tym odwołującym się z jednej strony do zarzutów środowiska nauczycielskiego, a z drugiej do raportu pokontrolnego komisji mającej sprawę zbadać. Również i ten raport udało nam się pozyskać. Dokument podpisany przez trzech członków komisji rekomenduje zwolnienie dyrektor szkoły w Duńkowicach. Członkowie komisji, po przesłuchaniu wszystkich członków rady i konsultacji stanowiska z rodzicami, znajdują potwierdzenie dla formułowanych przez nauczycieli zarzutów. „Istniejąca obecnie sytuacja w szkole poprzedzona była całorocznym procesem zarządzania tą szkołą przez Dyrektor Renatę Pałczyńską. Sposób zarządzania bez wątpienia wpłynął na destabilizację pracy szkoły, zaburzeniemkomunikacji między dyrektorem szkoły a radą pedagogiczną, radą rodziców oraz uczniami”– czytamy w dokumencie. I w innym jego miejscu jest napisane: „Komisja stoi na stanowisku, że dalsze pełnienie przez panią Renatę Pałczyńską funkcji dyrektora szkoły im. Wojsk Ochrony Pogranicza zagraża interesowi publicznemu, powodując destabilizację, tym samym uniemożliwiając jej należyte funkcjonowanie”. Pomimo tych zastrzeżeń komisji oraz potwierdzenia zarzutów nauczycieli przez pracowników kuratorium prowadzących kontrolę w placówce Podkarpacki Kurator Oświaty Magdalena Rauch negatywnie zaopiniowała odwołanie dyrektorki, a później sprawę uciął wójt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niezależnie czy to grodzki papczynski czy jak jej tam. niezaleznie czy po czy przed czy pis czy ... lsd honoru brak . Ale za nia stoi huk wiec kolba czy rzesa wszystko jedno. czy paluch czy pierozek czy schab czy kielbasa zadna z nich klasa.
nam się srebrne wieże i te kamienice po prostu należały i choć broszka bredziła coś tam coś tam my jej nie ośtam
Bogdan - nic nie moge Szylar chcial ograc nauczycieli i rodzicow i zakiwal sie do wlasnej bramki !!!! kretactwo i obluda wyplynely ! ha ha
Co to będzie z Bogusiem jak wiatr mu ten parasol ochronny porwie.Bidulek pujdzie do lasu rządzić ludźmi, zastraszać, okłamywać.Banda tumanów w tej gminie wstyd wstyd wstyd
dzieje się,ale komu to potrzebne? bo dzieciom raczej nie ,ech polityka
Nauczyciele zapominają, że ich głównym zadaniem jest uczenie i dbanie o bezpieczeństwo uczniów. Oni chcą, żeby było tak jak było. To się nie wróci. Jest inaczej, ale nauczyciel dba o dobro dzieci. I to jest dla niego priorytet
It is advisable for students to seek help when taking Biology Research Paper Services and Biology Coursework Writing Help Services for they can hire the best Custom Biology Assignment Writing Service provider.
thanks<a href="https://lianmovie.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%84-%d9%85%d9%88%da%86%db%8c%d9%86/" title="دانلود سریال موچین">دانلود سریال موچین</a>
دانلود فيلم هاي ايراني جديددانلود فيلمدانلود انيميشن جديددانلود فيلم خارجيدانلود فيلم دوبله فارسيدانلود سريال خارجيدانلود سريال ايرانيدانلود سريال موچيندانلود سريال هم گناهدانلود سريال عاشقانه فصل دومدانلود سريال دلدانلود فيلم زيرنظردانلود سريال آقازادهدانلود سريال قورباغهدانلود فيلم خوب بد جلف 2 ارتش سريgood blog
برترین سریال قرن بالاخره منتشر شد و آماده دربافت که برای <a href="http://ghorbaghe.blog.ir/">دانلود قورباغه</a> رو لینک آبی رنگ کلیک کنید
برترین سریال قرن بالاخره منتشر شد و آماده دربافت که برای<a href="http://ghorbaghe.blog.ir/">دانلود قورباغه</a>رو لینک آبی رنگ کلیک کنید
this is one the best articles with some good and interesting facts HTTP: //www.bestratedthemes.comwith suitable titles with effective information with useful and easy to get
this is one the best articles with some good and interesting facts http: //www.bestratedthemes.com with suitable titles with effective information with useful and easy to get through it
this is one the best articles with some good and interesting facts www.bestratedthemes.com suitable titles with effective information with useful and easy to get through it
<a href="https://fardabourse.ir//">اخبار بورس</a>
Niezależnie czy to grodzki papczynski czy jak jej tam. niezaleznie czy po czy przed czy pis czy ... lsd honoru brak . Ale za nia stoi huk wiec kolba czy rzesa wszystko jedno. czy paluch czy pierozek czy schab czy kielbasa zadna z nich klasa.
nam się srebrne wieże i te kamienice po prostu należały i choć broszka bredziła coś tam coś tam my jej nie ośtam
Bogdan - nic nie moge Szylar chcial ograc nauczycieli i rodzicow i zakiwal sie do wlasnej bramki !!!! kretactwo i obluda wyplynely ! ha ha