Dzisiaj, 7 lipca br. przed Sądem Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok w sprawie, którą wójtowi gminy Wiązownica Marianowi Ryznarowi wytoczył poseł Mieczysław Golba (Solidarna Polska). Chodziło o ochronę dóbr osobistych i zapłatę na cele społeczne.
Poseł Golba oddał wójta Ryznara do sądu za wydarzenia, które rozegrały się 17 listopada 2013 r. podczas zebrania wiejskiego w Szówsku. Wójt publicznie oskarżył posła, że ten nie chciał płacić podatku VAT za kupione działki.– To była kompletna bzdura, kolejna insynuacja pana wójta. Przede wszystkim ja nigdy tych działek nie kupiłem. Chciał mnie zdyskredytować w oczach mieszkańców – stwierdził M. Golba.
Sąd Okręgowy w Przemyślu przyznał rację posłowi i zarządził, że wójt Ryznar ma przeprosić M. Golbę na łamach prasy (na pierwszej stronie, m.in. w naszym tygodniku), podczas najbliższego spotkania wiejskiego w Szówsku, wpłacić 5 tys. zł na rzecz Caritasu i pokryć koszty sądowe rozpraw. Wyrok nie jest prawomocny.
Wójt gminy Wiązownica M. Ryznar odmówił jakiegokolwiek komentarza odnośnie wyroku, zwłaszcza – jak podkreślił – dla naszego tygodnika. Nie zdradził również, czy będzie wnosił apelację.
Poseł Solidarnej Polski Mieczysław Golba: – To powinno być ostrzeżenie i rodzaj opamiętania dla pana wójta, aby przestał pomawiać ludzi bez jakiegokolwiek uzasadnienia swoich słów. Nie tylko mnie, ale i innych. Mam nadzieję, że przeprosiny dotrą do jak największego kręgu mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Poseł Golba nie jest moim idolem, ale dobrze się stało ! Brawo sąd w Przemyślu ! Wójt Ryznar to po prostu drań, dla którego słowo honoru nie istnieje - dowody mam stuprocentowe. Chyba faktycznie warto z tym do sądu.
Sąd powinien się zająć sprawa fałszowania ksiąg wieczystych przez pana Ryznera.
Brawo nareszcie ręka sprawiedliwości dopadła wójta.
Poseł Golba nie jest moim idolem, ale dobrze się stało ! Brawo sąd w Przemyślu ! Wójt Ryznar to po prostu drań, dla którego słowo honoru nie istnieje - dowody mam stuprocentowe. Chyba faktycznie warto z tym do sądu.
Sąd powinien się zająć sprawa fałszowania ksiąg wieczystych przez pana Ryznera.
Brawo nareszcie ręka sprawiedliwości dopadła wójta.