– Decydując się na objęcie stanowiska włodarza gminy, wójt powinien z lasami państwowymi rozwiązać umowę o pracę, a tego nie zrobił – alarmuje mieszkaniec gminy Radymno jakoby w imieniu większej grupy. – Osoba pełniąca funkcję wójta i zatrudniona w Lasach Państwowych nie łamie prawa – odpowiada Komisarz Wyborczy w Przemyślu.

Wójt Bogdan Szylar
W liście skierowanym do Redakcji Życia Podkarpackiego reprezentant bliżej nieokreślonej grupy mieszkańców gminy Radymno zarzuca[paywall] wybranemu na funkcję wójta Bogdanowi Szylarowi złamanie prawa polegające na tym, że łączy etat w Lasach Państwowych z funkcją samorządową. – Łączenie etatów jest złamaniem prawa. Decydując się na objęcie stanowiska, powinien z lasami państwowymi rozwiązać umowę o pracę, a tego nie zrobił – argumentuje autor listu. Zarzuca w nim także brak odpowiedzi od komisarza wyborczego, do którego we wrześniu została skierowana skarga.
– Wyborca faktycznie złożył taką skargę. Odpowiedź na nią otrzymał – zapewnia Zygmunt Leszczyński, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu. – Nie można łączyć funkcji wójta z zatrudnieniem w administracji rządowej. Lasy Państwowe nie są organem takiej administracji, więc mandat z tego tytułu nie ulega wygaszeniu – wyjaśnia. Wójt Radymna rzeczywiście przebywa na urlopie bezpłatnym w Lasach Państwowych, jest więc tam zatrudniony, ale to nie ma znaczenia dla przestrzegania prawa wyborczego. Jeśli chodzi o dodatkowe zatrudnienie wójta, to nadzór nad tymi sprawami pełni wojewoda. KBW sprawdza tylko, czy spełnione są zapisy prawa wyborczego. W tym przypadku jego zadaniem było stwierdzenie, czy zawieszenie na czas pełnienia funkcji wójta etatu leśnika nie jest naruszeniem prawa. Ponieważ do naruszenia przepisów nie doszło, rola KBW się skończyła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no to jak to jest? pracuje i w lasach i w gminie? ciekawe!!!
Jak zawiesił pracę w lesie to ok.
Tytuł artykułu pomimo znaku zapytania jest moim zdaniem stronniczy ponieważ powinien mieć następującą treść " Wójt Gminy Radymno nie złamał prawa!". Wystarczy przeczytać kodeks pracy na temat udzielania urlopu bezpłatnego w związku z wyborem np. na wójta.
Ciemny ten mieszkaniec co napisał takie bzdury, że w związku z wyborem na Wójta Pan Szylar powinien rozwiązać umowę z Lasami Państwowymi. To tak jak by mieć zarzut, że Pan Andrzej Duda po wyborach na Prezydenta RP nie rozwiązał umowy z Uniwersytetem Jagielońskim tylko tak jak Pan Wójt przebywa na urlopie bezpłatnym.
Pokusiłbym się o stwierdzenie że w gminie nie pracuje, jedynie bierze niemałe wynagrodzenie i wozi się na wycieczki np do Niemiec.
Ciemny to Ty jesteś poczytaj sobie jak w innych czesciach kraju komisarz rozstrzygał takie sytuacje. Ale pewnie z czytaniem u Ciebie jak u wójta. A o różnice z podanym przykładem zapytaj jego naczelnego fotografa może Ci wytłumaczy.
Oj fanabośka czy też fanaoleśka z czytaniem a szczególnie rozumieniem to ty masz kłopoty odsyłam do Kodeksu Pracy dotyczącego urlopów bezpłatnych, szerokiego orzecznictwa w tej sprawie, licznych przykładach sytuacji wójtów, burmistrzów i starostów (np przemyskiego), którzy sprawując funkcje w samorządach korzystają o wielu (kilkunastu) lat z urlopów bezpłatnych. Ja nie muszę kogoś pytać bo umię interpretować i stosować przepisy ty pożal się Boże "opozycjo"
Skórę umię i rozumię to chyba fanlesia a może i on sam z drezyny piszę. Mógłbyś wskazać te fragmenty z Kodeksu Pracy?
Jedno piekło jest w UM Radymno a drugie zaczyna się w UG Radymno. Czy stara wiara kopnięta w doopsko chce powrotów na stołki?
Fanieszopki, proszę poczytaj, art. 74, art. 174 § 1, § 2, art. 1741 Kodeksu pracy, a także między innymi wyrok SN z 12 sierpnia 2004r, III PK 42/04 OSNP 2005/6/77, oraz poszukaj w LEXie bo nie mam zamiaru cię edukować to kosztuje a ty jesteś z takich co mówią nie bo nie.
Panie olo pan nie wie po pan nie czyta:) http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/aktualnosci/a/komisarz-wyborczy-wygasil-mandaty-wojta-lysaka-i-wojta-wielgopolana,10540778/
Olo, ty lepiej pomóż szulerowi szukać drzewa, które zaginęło w Korczowej bo widzę że masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem. Coś ta prywatna uczelnia słabo kształci.
Sąd uchylił postanowienia o wygaszeniu mandatu wójta Rudy Malenieckiej 13.10.16 Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Kielcach, uchylił w środę postanowienia komisarza wyborczego o wygaszeniu mandatu wójta gminy Ruda Maleniecka (Świętokrzyskie), z powodu łączenie tej funkcji, z pracą w administracji rządowej. Ciemniaki dla mnie liczą się wyroki sądów a nie wasze chore oczekiwania w tym i przytaczanych przez was przypadkach Sąd wyśmiał argumenty pani komisarz. Do łopaty panowie cebularze a nie do rządzenia. Tak trzymać Panie Wójcie Szylar.
hlk/ 2016-09-19, 18:32 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uchylił w poniedziałek postanowienia komisarza wyborczego o wygaszeniu mandatu burmistrza Chęcin i wójta gminy Górno, z powodu łączenia tych funkcji z pracKolejne przykłady, a jednak doradzę naukę czytania ze zrozumieniem ponownie więc proponuję do łopaty a nie do biura.
O ile się nie mylę to łopata ziemia powietrze, cieciowanie i handel majtkami to chyba specjalność obecnej władzy nie wiem skąd w tobie w takim razie tyle pogardy dla takich zawodów .
no to ładnie się dziej czas na rachunek sumienia panie Wójcie oddaj kasę czas najwyższy wracaj do lasu tam czekają na ciebie dziki, lisy
No Olo, dzięki Fanbośce nauczyłeś się czytać. Brawo. A w następnym numerze tego czytadła będzie artykuł: ,,MARNOWIENIE". Mi wolno BO JESTEM PANEM WÓJTEM". Pozdrawiam.
ty jesteś obojnakiem czy męską prostytutką bo raz występujesz pod nickem jako marek a raz anka (celowo z małej litery), a ty i tak niczego nie rozumiesz co zdecydował WSA, po prostu nie uznał wygaszenia mandatów wójtom, burmistrzom, a pisać ty ty możesz do u..nej woli bo tyle ci pozostało. Prawda zawsze zwycięża a ty z fałszem daleko nie zajedziesz, gwarantuję ci .
Olo, dodatkowo u ciebie to jeszcze zero myślenia. Brat pisze sobie a ja sobie. Ale mamy z ciebie za to super ubaw. Dorwałeś się do artykułu fanbośki i bredzisz. Ludzie z tej gminy (chyba doczytałeś) jeszcze we wrześniu powiadomili komisarza o nieprawidłowościach. Brawo im za to. A ty do nauki.
Nieprawidłowości są wówczas gdy łamane jest prawo, a ja ci kolejny raz daję przykłady, że w tym przypadku prawo nie zostało złamane i nie ma nieprawidłowości. Zarówno komisarz wyborczy jak i WSA wypowiedział się w tej sprawie w taki sposób jak ja tobie prawie łopatą do głowy kładę, a ty nie bo nie. Pisz sobie więcej takich bzdetów i udowadniaj że nie masz racji(tzw mieszkańcy gminy) na kłamstwie długo nie zajedziesz, a teraz daj odpowiedzieć "siostrze".
ty cyniczna kanalio bo trudno nazwać inaczej oszusta i kłamcę, przypominam ci artykuł"Małgorzata po śmierci męża została z 6 dzieci " gdzie pod licznymi ksywami (17) a tym samym nickiem pisałeś taką samą nieprawdę, liczne masz to "rodzeństwo" ty oszuście dobrze wiesz że wiem kim jesteś. 94.40.19.217. Takim jak Pan Szylar, Jauszko i obecnie rządzącym nie dorastasz do pięt, pociesz się że będziesz ich musiał znosić jeszcze parę kadencji i twoje pisanie kłamstw tego nie zmieni.Idż się lecz.
Nie lepiej wypowiedzieć się na sesji, Rady gminy w sposób cywilizowany bo pisanie panie jest twoją wielką porażką , siedzisz na sesji sfrustrowany , która zachowuje się jak glizda, pozdrawiam mściwego mieszkańca wsi, pytam si....................
Masz rację. Idziemy spać bo jutro kolokwium. Ale ponoć początkiem grudnia znowu będzie można obejrzeć kabaret w pod 24. Pozdro Olo.
OLO-MATOLO to źe wiesz jak wyglądają literki nie znaczy ze rozumiesz wyrazy,. Gratuluję umiejętności czytania, niestety bez zrozumienia. Specjaliści zdefiniowali juz twoja przypadłość jako wtórny analfabetyzm, tudzież analfabetyzm funkcjonalny. Statystycznie dotyka to co drugiego Polaka, a nasza gminna władza przoduje w rankingach. Super, że wiesz o istnieniu kodeksu pracy, znaczy zes szkolony, szkoda ze nie masz pojęcia o przepisach które przytoczyłes. I to co napiszę może być dla ciebie szokiem: poruszana w artykule kwestie regulują przepisy ustawy o samorządzie gminnym, szczególnie art. 27cyt: "Art. 27. Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie można łączyć z: 1) funkcją wójta lub jego zastępcy w innej gminie; 2) członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta; 3) zatrudnieniem w administracji rządowej; 4) mandatem posła lub senatora. " oraz ustawa kodeks wyborczy w art. Art. 492.§ 1. Wygaśnięcie mandatu wójta następuje wskutek:1) odmowy złożenia ślubowania;2) niezłożenia w terminach określonych w odrębnych przepisach oświadczenia o swoim stanie majątkowym;3) pisemnego zrzeczenia się mandatu;4) utraty prawa wybieralności lub braku tego prawa w dniu wyborów;5) naruszenia ustawowych zakazów łączenia funkcji wójta z wykonywaniem funkcji lub prowadzenia działalności gospodarczej, określonych w odrębnych przepisach; ...Trudne? Dla ciebie i twojego guru Bośka na pewno. No ale wszak zatrudnił nowego mecenasa do urzędu. ciekawe ze akurat teraz, przypadek? nie sądzę.
ludzie maci wójta matoła i nie będzie zlikwidowana żadna szkoła ponieważ musi się jeszcze uczyć długo w pierwszej klasie pozdrawiam
Zastanawiałem się przez chwilę czy po bzdurnych wypocinach fanbośka oraz obojnaka marek-anka tłumaczyć kolejnemu "uczonemu" citizen 46.215.227.182, który swoimi dyrdymałami przypomina raczej milicję obywatelską a nie obywatela, doszedłem do wniosku że głupiemu rozumu to ani łopatą do głowy nie nałożysz. Kolejny krytyk i znawca od siedmiu boleści słyszy i rozumie to co chce usłyszeć, zastanawiaj się więc nadal dlaczego to a dlaczego tamto, tyle ci pozostało. Dwadzieścia dwa lata zmarnowane za poprzednika to ci odpowiadało, pociesz się przyszło nowe i już po tak krótkim okresie widoczne zmiany na korzyść. Bij więc głową o mur to może będzie jedna korzyść, przybędzie ci odrobinę rozumu.Tyle w temacie, kwi, kwi, kwi, psy szczekają a karawana jedzie nadal.
Olo ze straży przybocznej wójta - jak ktoś jest wykształcony i do tego inteligentny to nie powinien na forum obrażać innych tylko dlatego że nie podzielają jego zdania!!! Czyli wynika z tego że jeszcze wiele szkół przed Tobą do zaliczenia!!! Obyś chociaż pierwszą klasę zaliczył porządnie bo wójtowi się to raczej nie udało!!!
Zastanów się czy pisanie prawdy lub wyrażanie swojej opinii to obrażanie kogoś? a czym jest twoja wypowiedz na temat niby nie zaliczenia porządnie pierwszej klasy przez Wójta? do tego piszesz nieprawdę, stosujesz zasadę Kalego, pomyśl zanim napiszesz.
zastanówcie się co piszecie i co robicie zobaczcie jak wygląda twój ogródek i najpierw u siebie posprzątacie a później patrzcie na inny jak nie znacie się na prawie pracy to nie pierdolcie głupot najpierw poczytajcie a potem gadajcie kto łamie prawo bo na was tez można znaleźć w kodeksie prawnym jakiś paragraf więc pomyśl najpierw co napiszesz
Poziom tej dyskusji i niektóre wypowiedzi są najlepszą oceną dla ich autorów. Z literalnego brzmienia przepisów Kodeksu Pracy (art 73-75 regulują kwestie wyboru jako podstawy do nawiązania stosunku pracy) wynika, iż pracodawca u którego pracowała osoba w chwili wyboru jej na określone stanowisko może udzielić jej urlopu na czas sprawowania innej funkcji... Poparciem tej tezy jest bogate orzecznictwo sądów, które jednoznacznie stwierdza jak należy w tej sytuacji interpretować prawo. Decyzje wydawane przez komisarza wyborczego nie są prawomocne i z tego co wiem, w przytaczanych poniżej sprawach SĄDY UZNAWAŁY DECYZJE KOMISARZA ZA NIEZGODNE Z PRAWEM i wójtowie mogli nadal sprawować funkcje, pozostając na urlopach bezpłatnych. Nie pozostaje mi nic innego, jak pozdrowić cały obóz opozycji z GMINY RADYMNO. Chcecie walczyć z obecną władzą, próbujecie ją nieudolnie krytykować a sami nie macie podstaw do jakiegokolwiek funkcjonowania w świecie władzy samorządowej, czego świadectwo dajecie poprzez pisanie komentarzy takich, jak te poniżej... Żenada, polecam wam zapisanie się do odpowiedniego ugrupowania politycznego, najlepiej tego na czele którego stoi pan który uważa, iż obecna konstytucja obowiązuje od roku 1793 roku.
olo próbowałes włączyc myślenie?/?oj boli głowa oj boli swoją drogą gmina radymno idzie w dół jak polska za PIS
no to jak to jest? pracuje i w lasach i w gminie? ciekawe!!!
o super!!! znikają komentarze!!!!
nie pracuje w lasach