Reklama

Wójt ufundował wycieczkę dla najzdolniejszych

Większość uczniów ze szkół z terenu gminy Radymno po raz pierwszy w życiu była w Warszawie. Nie ulega wątpliwości, że to wydarzenie na długo pozostanie w ich pamięci i pokaże, że warto się uczyć.

W połowie czerwca br. kilkudziesięcioosobowa grupa najzdolniejszych uczniów ze szkół gminy Radymno w nagrodę za całoroczną, rzetelną i sumienną pracę wyjechała na wycieczkę do Warszawy, której fundatorem w całości był wójt gminy Bogdan Szylar[paywall].

Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie RP, która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Z przewodnikiem radymniańscy uczniowie mieli okazję poznać bogatą, wielowiekową tradycję funkcjonowania parlamentu oraz historię kształtowania się demokracji parlamentarnej w Polsce.

Następnym miejscem, które odwiedzili, był Pałac Prezydencki, gdzie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w miejscach, w których odbywają się najważniejsze uroczystości z udziałem głowy państwa. Podczas tej żywej lekcji historii nie mogło zabraknąć wizyty na warszawskiej starówce.

Dużą atrakcją, szczególnie dla miłośników futbolu, było zwiedzanie stadionu Legii. Na finałnieco zmęczona już młodzież złapała chwilę oddechu w malowniczych Łazienkach Królewskich pod pomnikiem Fryderyka Chopina.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama