Strażacy OSP w Łazach i Sośnicy już niebawem będą mogli cieszyć się z nowego wyposażenia. Gmina rozpisała już przetargi na zakup dwóch, lekkiego i średniego, samochodów pożarniczych dla tych dwóch jednostek. Oba auta będą kosztować 1,2 mln zł.
Jeszcze na początku czerwca wydawało się, że nic z tego nie będzie. Radni gminy nie zgodzili się bowiem na zmiany w budżecie, umożliwiające przyjęcie dofinansowania pozwalającego na zakup dwóch samochodów strażackich. Wiele wskazywało na to, że niemal milion zł dotacji gminie przejdzie koło nosa, a strażacy będą musieli obejść się smakiem. Mówiło się nawet, że decyzja radnych to sygnał, że dysponujący do tej pory bezwzględną większością w radzie wójt stracił nad nią kontrolę. Jeśli nawet rzeczywiście tak było[paywall], kryzys zażegnał błyskawicznie. Pod koniec czerwca na XXII korespondencyjnej sesji rady gminy radni zagłosowali już jednogłośnie, dając planom zakupu dwóch wozów ratowniczo-gaśniczych zielone światło.
Samochód do strażaków z Łazów powinien trafić najpóźniej do końca października. Z kolei dla OSP w Sośnicy gmina planuje zamówić tzw. średni samochód pożarniczy. Ma być on „uterenowiony” i wyposażony w napęd 4 na 4. Także ten wóz ma przewieźć 6 strażaków, będzie miał jednak więcej skrytek niż jego „mniejszy brat”, a przede wszystkim 3 razy większy zbiornik na wodę. Wóz wyposażony będzie w zlokalizowaną z tyłu pojazdu autopompę dwuzakresową o wydajności min. 2400 dm sześc. przy ciśnieniu 8 barów i min. 400 dm sześc. przy ciśnieniu 40 barów. Budżet tego zakupu to 790 tys. zł. i oferta, która wpłynęła do urzędu, mieści się w tej granicy. Zgodnie z założeniami przetargu auto ma zostać dostarczone strażakom z OSP w Sośnicy w 60 dni po podpisaniu umowy. Można więc zakładać, że wóz do akcji ruszy już wczesną jesienią tego roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To Duda im nie dał za słuszne głosowanie?
Po co Lazom nowy samochód?! Do obsługi procesji i innych uroczystości kościelnych?! Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na kanalizację i doprowadzenie gazu na teren zasanski gdzie gówna są odprowadzane do stawów ,rzek i najlepszym przypadku wyworzone na okoliczne pola!
Kiedyś była składka po tysiąc złoty na kanalize, ale nic nie wyszło pieniądze przepadły.. Można dać szansę młodym ludziom gdzie na prawdę będą robić w sobotę jakieś ćwiczenia dla dobra ludzi no ugasić palacego się starego golfa 2 co kokwiek, pan Jan Fusiek tylko dla siebie, nie dla ludzi.
To Duda im nie dał za słuszne głosowanie?
Po co Lazom nowy samochód?! Do obsługi procesji i innych uroczystości kościelnych?! Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na kanalizację i doprowadzenie gazu na teren zasanski gdzie gówna są odprowadzane do stawów ,rzek i najlepszym przypadku wyworzone na okoliczne pola!
Marnotrawstwo pieniedzy