Reklama

Wozy dla OSP Łazy i Sośnica jednak będą

26/07/2020 13:15

Strażacy OSP w Łazach i Sośnicy już niebawem będą mogli cieszyć się z nowego wyposażenia. Gmina rozpisała już przetargi na zakup dwóch, lekkiego i średniego, samochodów pożarniczych dla tych dwóch jednostek. Oba auta będą kosztować 1,2 mln zł.

Jeszcze na początku czerwca wydawało się, że nic z tego nie będzie. Radni gminy nie zgodzili się bowiem na zmiany w budżecie, umożliwiające przyjęcie dofinansowania pozwalającego na zakup dwóch samochodów strażackich. Wiele wskazywało na to, że niemal milion zł dotacji gminie przejdzie koło nosa, a strażacy będą musieli obejść się smakiem. Mówiło się nawet, że decyzja radnych to sygnał, że dysponujący do tej pory bezwzględną większością w radzie wójt stracił nad nią kontrolę. Jeśli nawet rzeczywiście tak było[paywall], kryzys zażegnał błyskawicznie. Pod koniec czerwca na XXII korespondencyjnej sesji rady gminy radni zagłosowali już jednogłośnie, dając planom zakupu dwóch wozów ratowniczo-gaśniczych zielone światło.

Samochód do strażaków z Łazów powinien trafić najpóźniej do końca października. Z kolei dla OSP w Sośnicy gmina planuje zamówić tzw. średni samochód pożarniczy. Ma być on „uterenowiony” i wyposażony w napęd 4 na 4. Także ten wóz ma przewieźć 6 strażaków, będzie miał jednak więcej skrytek niż jego „mniejszy brat”, a przede wszystkim 3 razy większy zbiornik na wodę. Wóz wyposażony będzie w zlokalizowaną z tyłu pojazdu autopompę dwuzakresową o wydajności min. 2400 dm sześc. przy ciśnieniu 8 barów i min. 400 dm sześc. przy ciśnieniu 40 barów. Budżet tego zakupu to 790 tys. zł. i oferta, która wpłynęła do urzędu, mieści się w tej granicy. Zgodnie z założeniami przetargu auto ma zostać dostarczone strażakom z OSP w Sośnicy w 60 dni po podpisaniu umowy. Można więc zakładać, że wóz do akcji ruszy już wczesną jesienią tego roku.

Reklama

 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Greg - niezalogowany 2020-07-26 14:55:48

    To Duda im nie dał za słuszne głosowanie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-07-26 16:17:13

    Po co Lazom nowy samochód?! Do obsługi procesji i innych uroczystości kościelnych?! Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na kanalizację i doprowadzenie gazu na teren zasanski gdzie gówna są odprowadzane do stawów ,rzek i najlepszym przypadku wyworzone na okoliczne pola! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kkris - niezalogowany 2020-07-27 05:37:08

    Marnotrawstwo pieniedzy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama