Najprawdopodobniej od początku kwietnia br. uczestnicy zajęć na orliku przy ulicy Dworskiego 98 w Przemyślu będą mogli korzystać z nowej nawierzchni.
O tym przedsięwzięciu można byłoby napisać już książkę. Wymiana sztucznej nawierzchni boiska orlik przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu była zwycięskim projektem w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla ponad dwa lata temu. Koszty jednak zostały przeszacowane, miasto nie miało ani możliwości, ani na tyle zasobnej kasy, aby dołożyć. Temat poszedł w odstawkę[paywall]. Dopiero podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni zdecydowali się dołożyć do tej potrzebnej inwestycji.
Przetarg na wymianę nawierzchni wygrała spółka „InterHall” z Katowic. Dzięki sprzyjającej aurze w połowie marca pracownicy firmy wznowili prace związane z ułożeniem na boisku syntetycznej nawierzchni ze sztucznej trawy. Całość inwestycji obejmowała zaś: demontaż i powtórny montaż sprzętu sportowego (bramki), rozebranie starej nawierzchni łącznie z tzw. zasypką i granulatem o powierzchni 1 tys. 860 m kwadratowych, jej wywóz i utylizację, wyrównanie istniejącej podbudowy z uzupełnieniem ewentualnych ubytków oraz dostawę i rozłożenie nowej nawierzchni syntetycznej na identycznej powierzchni wraz z wklejeniem linii boiska w kolorze białym i żółtym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku kwietnia br. na orliku będą mogły zostać wznowione sportowe zajęcia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze