Reklama

Wreszcie jest nowa nawierzchnia orlika przy Dworskiego

Najprawdopodobniej od początku kwietnia br. uczestnicy zajęć na orliku przy ulicy Dworskiego 98 w Przemyślu będą mogli korzystać z nowej nawierzchni.

O tym przedsięwzięciu można byłoby napisać już książkę. Wymiana sztucznej nawierzchni boiska orlik przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu była zwycięskim projektem w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla ponad dwa lata temu. Koszty jednak zostały przeszacowane, miasto nie miało ani możliwości, ani na tyle zasobnej kasy, aby dołożyć. Temat poszedł w odstawkę[paywall]. Dopiero podczas jednej z sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni zdecydowali się dołożyć do tej potrzebnej inwestycji.

Przetarg na wymianę nawierzchni wygrała spółka „InterHall” z Katowic. Dzięki sprzyjającej aurze w połowie marca pracownicy firmy wznowili prace związane z ułożeniem na boisku syntetycznej nawierzchni ze sztucznej trawy. Całość inwestycji obejmowała zaś: demontaż i powtórny montaż sprzętu sportowego (bramki), rozebranie starej nawierzchni łącznie z tzw. zasypką i granulatem o powierzchni 1 tys. 860 m kwadratowych, jej wywóz i utylizację, wyrównanie istniejącej podbudowy z uzupełnieniem ewentualnych ubytków oraz dostawę i rozłożenie nowej nawierzchni syntetycznej na identycznej powierzchni wraz z wklejeniem linii boiska w kolorze białym i żółtym. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku kwietnia br. na orliku będą mogły zostać wznowione sportowe zajęcia.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości