Niebawem przy kilku trasach wylotowych z Przemyśla, dzięki staraniom Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, pojawią się nowe tablice drogowe. Znajdą się na nich informacje o obiektach fortecznych i cmentarzach wojennych Twierdzy Przemyśl.
Na razie tablice pojawią się przy trzech drogach. Zlokalizowane zostaną wzdłuż drogi krajowej nr 28 Przemyśl – Medyka, rozbudowywanej drogi wojewódzkiej nr 885 Przemyśl – Hermanowice – granica państwa oraz drogi krajowej nr 28 w miejscowości Olszany[paywall].
– Oznakowanie obiektów Twierdzy Przemyśl, zwłaszcza na drogach wylotowych z miasta Przemyśla, uznajemy za jedno z ważniejszych zadań mających na celu wypromowanie fortecznego zabytku. Pod koniec grudnia 2019 roku, po uzyskaniu koniecznych pozwoleń, postawiliśmy pierwszą taką tablicę drogową, informującą o zespole fortecznym. Tak zwana trzykomorowa tablica E–22c została zamontowana przy drodze krajowej numer 77 w miejscowości Duńkowiczki. Podjęte przez nas działanie spotkało się z bardzo dużym entuzjazmem ze strony mieszkańców Przemyśla, okolicznych wsi, przewodników turystycznych, a także samych turystów, więc poszliśmy za ciosem – powiedział szef ZGFTP Mirosław Majkowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tyle lat musiało upłynąć żeby wystartować z tak wielkim przedsięwzięciem....
Ta nasza twierdzą to jedna wielka nuda. Ludzie myślą, że zobacz coś w rodzaju Malborka....a to zwyke rozwalone bunkry.
Tyle lat musiało upłynąć żeby wystartować z tak wielkim przedsięwzięciem....
Ta nasza twierdzą to jedna wielka nuda. Ludzie myślą, że zobacz coś w rodzaju Malborka....a to zwyke rozwalone bunkry.