Od lutego br. dzieci i młodzież szkolna znów mogą bezpłatnie korzystać z bardzo nielicznych obiektów sportowych w mieście.
Decyzja o tym, że przemyskie szkoły różnych szczebli, dla których organem prowadzącym było miasto, miały płacić za zajęcia wychowania fizycznego organizowane w obiektach sportowych należących do miasta, była skandaliczna. Niespotykana w skali kraju, zadaniem własnym każdego lokalnego samorządu jest bowiem dofinansowywanie (i to na sporą skalę) sporu młodzieżowego[paywall].
Na szczęście z dniem 3 lutego br. wróciła w tej kwestii normalność. Prezydent miasta Wojciech Bakun podpisał z dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretą Ostrowską porozumienie, na mocy którego miejskie placówki oświatowe znowu mogą prowadzić obowiązkowe zajęcia z wf-u zarówno na parkiecie hali sportowej przy ul. Mickiewicza, jak i na pływalni przy ul. 22. Stycznia. Na mocy porozumienia miasto pokryje koszty wynikające z korzystania przez szkoły z tych obiektów.
Możliwość skorzystania z nich miały wszystkie placówki. Każda mogła zgłosić akces. Jednak nie wszyscy chcieli. W hali sportowej lekcje wychowania fizycznego chcą odbywać uczniowie trzech szkół. Miasto zapłaci za zajęcia: Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 15 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W trwającym roku szkolnym to 1 tys. 73 godziny lekcyjne. Z zajęć WF-u na pływalni zapragnęły natomiast skorzystać szkoły podstawowe numer: 1, 4, 5, 11, 14, 15 i 16, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Łącznie w wymiarze 1 tys. 331 godzin. Koszty, które z tego tytułu poniesie miasto, to dokładnie 149 tys. 732 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Skąd POSIR dostanie kasę za ten wynajem ? Bo na pewno za darmo nic nie ma.
płaczecie jak cos nie ,jak za coś trzeba płacić a tu darmocha i dalej krzyk.asas posir wezmie kase od ciebie debilu pieniacki.a tak na marginesie w miescie wielka impreza bokserska ,nowe sekcje a to zycie podkarpackie ani słowa na ten temat.....a jakby alby sralby h...sforty bieg zakonnic rożaniec męski itd bezsensowne imprezy to grzmicie aż czerwono a tu nic ....cisza
Strach patrzeć co Ci chłopcy w dresach i kapturach piszą
Będziemy się za Ciebie modlić ośle po cegiełce tłumoku jeden. Przemyśl potrzebuję stabilizacji miejsc pracy i normalności a nie obijania mord w biały dzień. Wcześniej robiliście to w kominiarkach a teraz w biały dzień, i czy to jest normalne?. Pomodlę się za Ciebie synu
Skąd POSIR dostanie kasę za ten wynajem ? Bo na pewno za darmo nic nie ma.
Wyborco płacz i płać
Brawo