Reklama

Wróciła normalność. Przemyska hala i pływalnia znowu bezpłatne dla szkół

Od lutego br. dzieci i młodzież szkolna znów mogą bezpłatnie korzystać z bardzo nielicznych obiektów sportowych w mieście.

Decyzja o tym, że przemyskie szkoły różnych szczebli, dla których organem prowadzącym było miasto, miały płacić za zajęcia wychowania fizycznego organizowane w obiektach sportowych należących do miasta, była skandaliczna. Niespotykana w skali kraju, zadaniem własnym każdego lokalnego samorządu jest bowiem dofinansowywanie (i to na sporą skalę) sporu młodzieżowego[paywall].

Na szczęście z dniem 3 lutego br. wróciła w tej kwestii normalność. Prezydent miasta Wojciech Bakun podpisał z dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretą Ostrowską porozumienie, na mocy którego miejskie placówki oświatowe znowu mogą prowadzić obowiązkowe zajęcia z wf-u zarówno na parkiecie hali sportowej przy ul. Mickiewicza, jak i na pływalni przy ul. 22. Stycznia. Na mocy porozumienia miasto pokryje koszty wynikające z korzystania przez szkoły z tych obiektów.

Reklama

Możliwość skorzystania z nich miały wszystkie placówki. Każda mogła zgłosić akces. Jednak nie wszyscy chcieli. W hali sportowej lekcje wychowania fizycznego chcą odbywać uczniowie trzech szkół. Miasto zapłaci za zajęcia: Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 15 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W trwającym roku szkolnym to 1 tys. 73 godziny lekcyjne. Z zajęć WF-u na pływalni zapragnęły natomiast skorzystać szkoły podstawowe numer: 1, 4, 5, 11, 14, 15 i 16, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Łącznie w wymiarze 1 tys. 331 godzin. Koszty, które z tego tytułu poniesie miasto, to dokładnie 149 tys. 732 zł.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asas - niezalogowany 2020-02-10 20:36:48

    Skąd POSIR dostanie kasę za ten wynajem ?  Bo na pewno za darmo nic nie ma. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jerry - niezalogowany 2020-02-10 21:53:33

    Wyborco płacz i płać 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rob - niezalogowany 2020-02-10 22:42:49

    Brawo  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama