Reklama

Wspaniały klimat muzyki ludowej – V Regionalnego Przeglądu Kapel [GALERIA]

26/06/2015 15:36

Barwne stroje, folklor, kapele i soliści ludowi z całego Podkarpacia oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych – wszystko to czekało na mieszkańców gminy Pawłosiów podczas odbywającego się w niedzielę, 21 czerwca, V Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych w Wierzbnej.

Otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń. Po nim nastąpiły występy. W przeglądzie uczestniczyło 10 kapel ludowych: „Dynowianie”, „Widelanie” z Widełki, kapela z Gniewczyny Łańcuckiej, „Swojaki” z Pawłosiowa, „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego, „Jodłowianie” z Jodłowej, „Raniżowianie” z Raniżowa, „Markowianie” z Markowej, „Pogórzanie” z Dynowa oraz kapela „Hop-Siup” z Albigowej. W kategorii kapele młodzieżowe I nagrodę otrzymali „Pogórzanie” z Dynowa. Drugą lokatę[PREMIUM] wywalczyła kapela „Hop-Siup” z Albigowej, a trzecią „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego. W kategorii kapele ludowe dorosłych I nagrodę otrzymali „Raniżowianie” z Raniżowa, II „Swojaki” z Pawłosiowa, a III „Widelanie” z Widełki. Wszystkie pozostałe kapele otrzymały wyróżnienia. 

Muzyka wprowadziła ciepły klimat i poprawiła humory uczestnikom. Pogoda również dopisała. Miłośnicy śpiewu ludowego mieli okazję posłuchać muzyki łagodzącej obyczaje oraz spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnej atmosferze. Na najmłodszych czekały wspaniałe atrakcje. Mogli szaleć na dmuchanym placu zabaw oraz smakować ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tywoni. Gospodynie z Wierzbnej również przygotowały swoje potrawy. Nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych. Pan Leszek z Buszkowiczek koło Żurawicy prezentował swoje wyroby z wikliny. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Reklama

Organizatorami przeglądu byli: wójt gminy Pawłosiów, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Patronat honorowy objął starosta jarosławski.


BP
BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ludowiec - niezalogowany 2015-11-22 15:13:32

    Małe sprostowanie: w przeglądzie nie uczestniczyła Kapela "Grodziszczoki", tylko "Młodzieżowa Kapela Ludowa" z Grodziska Dolnego (swoją drogą widać ją na zdjęciu załączonym do artykułu). W każdym razie to 2 różne kapele, chociaż działające w tej samej miejscowości.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama