Barwne stroje, folklor, kapele i soliści ludowi z całego Podkarpacia oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych – wszystko to czekało na mieszkańców gminy Pawłosiów podczas odbywającego się w niedzielę, 21 czerwca, V Regionalnego Przeglądu Kapel Ludowych w Wierzbnej.
Otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń. Po nim nastąpiły występy. W przeglądzie uczestniczyło 10 kapel ludowych: „Dynowianie”, „Widelanie” z Widełki, kapela z Gniewczyny Łańcuckiej, „Swojaki” z Pawłosiowa, „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego, „Jodłowianie” z Jodłowej, „Raniżowianie” z Raniżowa, „Markowianie” z Markowej, „Pogórzanie” z Dynowa oraz kapela „Hop-Siup” z Albigowej. W kategorii kapele młodzieżowe I nagrodę otrzymali „Pogórzanie” z Dynowa. Drugą lokatę[PREMIUM] wywalczyła kapela „Hop-Siup” z Albigowej, a trzecią „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego. W kategorii kapele ludowe dorosłych I nagrodę otrzymali „Raniżowianie” z Raniżowa, II „Swojaki” z Pawłosiowa, a III „Widelanie” z Widełki. Wszystkie pozostałe kapele otrzymały wyróżnienia.
Muzyka wprowadziła ciepły klimat i poprawiła humory uczestnikom. Pogoda również dopisała. Miłośnicy śpiewu ludowego mieli okazję posłuchać muzyki łagodzącej obyczaje oraz spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnej atmosferze. Na najmłodszych czekały wspaniałe atrakcje. Mogli szaleć na dmuchanym placu zabaw oraz smakować ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tywoni. Gospodynie z Wierzbnej również przygotowały swoje potrawy. Nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych. Pan Leszek z Buszkowiczek koło Żurawicy prezentował swoje wyroby z wikliny. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.
Organizatorami przeglądu byli: wójt gminy Pawłosiów, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu. Patronat honorowy objął starosta jarosławski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Małe sprostowanie: w przeglądzie nie uczestniczyła Kapela "Grodziszczoki", tylko "Młodzieżowa Kapela Ludowa" z Grodziska Dolnego (swoją drogą widać ją na zdjęciu załączonym do artykułu). W każdym razie to 2 różne kapele, chociaż działające w tej samej miejscowości.
Małe sprostowanie: w przeglądzie nie uczestniczyła Kapela "Grodziszczoki", tylko "Młodzieżowa Kapela Ludowa" z Grodziska Dolnego (swoją drogą widać ją na zdjęciu załączonym do artykułu). W każdym razie to 2 różne kapele, chociaż działające w tej samej miejscowości.