214 nowych ośrodków w całej Polsce powstanie w br. z dofinansowania na utworzenie i wyposażenie placówek „Senior+”, a 224 już istniejące otrzymają pieniądze na zapewnienie bieżącego funkcjonowania. Niemałe kwoty na opiekę i wsparcie seniorów dotrą także na Podkarpacie.
W ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 – 2020 (edycja 2018) powstanie 214 placówek, które zostaną dofinansowane na łączną sumę 35 mln 498 tys. 203 zł (w tym 76 Dziennych Domów „Senior+” i 138 Klubów „Senior+”)[paywall]. Zapewnią starszym osobom 5 tys. 387 nowych miejsc pobytu. Na Podkarpaciu powstanie 15 ośrodków. W naszym regionie dzienne domy „Senior+” pojawią się w gminach: Narol (15 miejsc; 300 tys. zł dofinansowania), Cieszanów (15; 299 tys. 988 zł), Wiązownica (20; 283 tys. 921 zł), Kańczuga (15; 300 tys. zł), zaś klub „Senior+” zacznie funkcjonować w Jarosławiu (15; 75 tys. 258 zł). Najwięcej nowych placówek powstanie w województwach: mazowieckim (35), małopolskim (21) i śląskim (20).
Istniejące już 224 placówki (zapewniają 5 tys. 756 miejsc) otrzymają dofinansowanie na bieżące funkcjonowanie. To kwota 14 mln 870 tys. 48 zł. Na Podkarpaciu pieniądze trafią do 19 ośrodków. Z naszego regionu dotację otrzymają dzienne domy „Senior+” w gminach Gać (20 miejsc; 72 tys. zł) i Pruchnik (15; 54 tys. zł) oraz w Przemyślu (30; 88 tys. 680 zł) i Jarosławiu (20; 72 tys. zł). Najwięcej już istniejących placówek otrzyma dofinansowanie do bieżącej działalności w województwach: mazowieckim (23), śląskim (24) i wielkopolskim (24).
Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015 – 2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku powyżej 60 lat. W jego ramach samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie mogą się ubiegać o pieniądze na stworzenie nowych placówek lub zapewnienie funkcjonowania już istniejących.
W pierwszym przypadku dotacja wynosi do 300 tys. zł dla Dziennego Domu „Senior+” oraz do 150 tys. zł dla Klubu „Senior+”. W drugim – dla dziennego domu do 300 zł miesięcznie na jedno miejsce w placówce, w przypadku klubu do 200 zł na jedno miejsce miesięcznie w placówce. W budżecie programu na 2018 r. zostały zabezpieczone jak do tej pory najwyższe środki – 80 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.http://next.gazeta.pl/nextnext/56,162552,23091185,az-cztery-polskie-wojewodztwa-wsrod-najbiedniejszych-regionow.html#Z_BoxBizLinkImg
Już to widzę jak u nas coś się zadzieje dla seniorów.
http://next.gazeta.pl/nextnext/56,162552,23091185,az-cztery-polskie-wojewodztwa-wsrod-najbiedniejszych-regionow.html#Z_BoxBizLinkImg
Już to widzę jak u nas coś się zadzieje dla seniorów.