W 1991 roku w Przeworsku pojawiła się tablica upamiętniająca dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W niedzielę, jak co roku, delegacje złożyły pod nią biało-czerwone kwiaty.
O g. 9 posłowie, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, pracownicy, uczniowie, kombatanci, harcerze, członkowie stowarzyszeń oraz reprezentanci innych środowisk przeszli ulicami miasta do kościoła św. Barbary.Pochód poprowadziła orkiestra dęta działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, pod batutą kapelmistrza Tadeusza Zaręby. Po uroczystej mszy św., odprawionej przez o. Marcelego Gęślę oraz ks. prałata Tadeusza Gramatykę, delegacje, poczty sztandarowe i liczni mieszkańcy przeszli pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. – Nasza obecność w tym miejscu jest wymownym świadectwem, że pozostajemy wierni całemu duchowemu dziedzictwu, któremu na imię Polska. Aby to poczucie wspólnoty zostało w nas trwale zakorzenione, musimy w nas samych pielęgnować dobro, przekazywać naszym dzieciom i sobie nawzajem właściwe wzorce i postawy moralne – mówił podczas wystąpienia starosta przeworski Zbigniew Kiszka.
Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Na zakończenie burmistrz miasta Leszek Kisiel podziękował mieszkańcom za wywieszenie flag na swoich domach, a wszystkim zgromadzonym za udział w uroczystościach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze