Reklama

Wspólna lekcja patriotyzmu [galeria]

06/05/2015 12:30

W 1991 roku w Przeworsku pojawiła się tablica upamiętniająca dwusetną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W niedzielę, jak co roku, delegacje złożyły pod nią biało-czerwone kwiaty.

O g. 9 posłowie, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, pracownicy, uczniowie, kombatanci, harcerze, członkowie stowarzyszeń oraz reprezentanci innych środowisk przeszli ulicami miasta do kościoła św. Barbary. 

Pochód poprowadziła orkiestra dęta działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku, pod batutą kapelmistrza Tadeusza Zaręby. Po uroczystej mszy św., odprawionej przez o. Marcelego Gęślę oraz ks. prałata Tadeusza Gramatykę, delegacje, poczty sztandarowe i liczni mieszkańcy przeszli pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja. – Nasza obecność w tym miejscu jest wymownym świadectwem, że pozostajemy wierni całemu duchowemu dziedzictwu, któremu na imię Polska. Aby to poczucie wspólnoty zostało w nas trwale zakorzenione, musimy w nas samych pielęgnować dobro, przekazywać naszym dzieciom i sobie nawzajem właściwe wzorce i postawy moralne – mówił podczas wystąpienia starosta przeworski Zbigniew Kiszka.

Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Na zakończenie burmistrz miasta Leszek Kisiel podziękował mieszkańcom za wywieszenie flag na swoich domach, a wszystkim zgromadzonym za udział w uroczystościach.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości