Reklama

Wspólna zabawa od juniora do seniora [ZDJĘCIA]

Jak się chce, to można! Dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola Miejskiego nr 12, rodzice, Zarząd Osiedla nr 3 „Warneńczyka” i przemyscy radni stworzyli wspólnie bardzo udany piknik rodzinny, na którym bawili się i młodsi, i starsi.

To nie był pierwszy piknik zorganizowany na terenie przedszkola przy ulicy Dolińskiego w Przemyślu. Odbył się już po raz szósty. – W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę naszej imprezy. Zadedykowaliśmy ją wszystkim mieszkańcom osiedla Warneńczyka, i tym młodszym, i tym starszym. Super ułożyła się nam współpraca z rodzicami, zarządem osiedla oraz radnymi, a mam tu na myśli przede wszystkim Ewę Sawicką i Tomasza Schabowskiego. Przygotowania trwały kilka tygodni, a zaangażowanych było ponad 20 osób – powiedziała dyrektor przedszkola Barbara Dubaniowska[paywall].

Atrakcji było w bród. Konkursy i zabawy, zawody sportowe, przejażdżki kucykiem, dmuchana zjeżdżalnia, degustacja dań, słodkich wypieków, kącik zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy. Do tego prezentacje sprzętu służb mundurowych (straż pożarna, policja, wojsko, centrum ratownictwa medycznego). Nie obyło się bez występów artystycznych. Zaprezentowali się m.in. wrocławski wokalista Jan Samołyk w duecie z Katarzyną Dubaniowską, DJ Jordan czy grupa harcerek. Animacje prowadzili członkowie grupy Bazyl-Art.

Reklama

Jak już wspomnieliśmy, w piknik czynnie włączyli się radni, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej. Ewa Sawicka rozdawała jabłka z gospodarstwa sadowniczego Mariana Szeligi, a nad sprawnym przebiegiem imprezy, wspólnie z przewodniczącą rady rodziców Katarzyną Kalinowską, czuwał Tomasz Schabowski. – Chcieliśmy, aby społeczność właśnie tego przedszkola się integrowała. Zależy nam także, aby zadbać o dobro dziecka i o dobro nauczycieli tego przedszkola – powiedziała E. Sawicka.

– Staraliśmy się jak najlepiej. Większość rzeczy się udała. Uwielbiamy nasze przedszkole. To najlepsze przedszkole w mieście. Wspaniała atmosfera. Znakomite jedzenie. Cierpliwe i wyrozumiałe panie wychowawczynie. Mają świetne pomysły. Nasze dzieci są pod bardzo dobrą opieką. Czego chcieć więcej? – stwierdziła K. Kalinowska.

Reklama

– Jesteśmy pod wrażeniem działalności tego przedszkola, więc chętnie wsparliśmy tę imprezę. Mieszkam w pobliżu, więc wszystko obserwuję. Widzę ogromne zaangażowanie. Cieszy nas przede wszystkim fakt, że zaproszeni zostali także ludzie starsi. To bardzo cenne – podsumował przewodniczący zarządu osiedla Janusz Jagustyn.

Podziękowania:

przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyna Podhalicz, radni: Ewa Sawicka, Grażyna Stojak, Tomasz Schabowski, Wojciech Błachowicz, Maciej Kamiński, Ryszard Kulej, Piotr Tomański, poseł Marek Rząsa, Zarząd Osiedla nr 3 „Warneńczyka”, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, 5. Batalion Strzelców Podhalańskich, Komenda Miejska Policji, Młodzieżowy Dom Kultury, Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Centrum Ratownictwa Medycznego, Oknoplast sp. z. oo., kino Helios, Specjalistyczne Gospodarstwo Sadownicze w Żurawicy oraz wszyscy rodzice.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    yutrfdesa - niezalogowany 2017-05-26 22:49:19

    Kompromitacja MON! Czołgi obcego państwa bez nadzoru jechały przez Polskę. Bo mieli „papiery w porządku”http://wolnosc24.pl/2017/05/26/kompromitacja-mon-czolgi-obcego-panstwa-bez-nadzoru-jechaly-przez-polske-bo-mieli-papiery-w-porzadku/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama