Reklama

Wspólne działania I LO i AGH na rzecz kształcenia młodzieży

I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu podpisało umowę o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Kraków – przeszło 750 tys. mieszkańców, a w tym 190 tys. studentów, unikat w skali Europy, najbardziej studenckie miasto ze wszystkich. Nic więc dziwnego, że młodzi przemyślanie chętnie kontynuują naukę w prestiżowych krakowskich uczelniach. Naprzeciw potrzebom uczniów wyszło I LO, podpisując umowę o współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą. Jej celem jest wspieranie rozwoju uczniów i pomoc w wyborze ścieżki ich przyszłej kariery zawodowej. Instytucje będą współpracowały w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych poprzez organizowanie dodatkowych zajęć z tych przedmiotów prowadzonych przez pracowników naukowych AGH. Uczniowie I LO będą też mieli możliwość odbycia zajęć w doskonale wyposażonych laboratoriach uczelni. – Mając na uwadze to, że AGH należy do wiodących uczelni w Polsce, znanych w świecie, mających wielkie możliwości i aspiracje na przyszłość, zależało nam na współpracy. Chcemy ułatwić wam dostęp do kadry naukowej, bazy dydaktycznej, tak aby jeszcze lepiej was przygotować do studiów wyższych, zwłaszcza że sporo spośród absolwentów naszej szkoły kontynuuje naukę właśnie na AHG, w obecnym roku było to 22 uczniów, w poprzednim 30 – mówił dyrektor I LO Tomasz Dziumak.

Praca już podczas studiów

Podczas uroczystości prorektor ds. kształcenia AGH w Krakowie prof. dr hab. inż. Andrzej Tytko przedstawił ofertę tej ponad stuletniej uczelni okraszoną ciekawostkami dotyczącymi każdego z wydziałów. – Nasza uczelnia nosi dumną nazwę University of Science and Technology, jak zauważyliście, AGH w nazwie nie występuje, ponieważ od kilkunastu już lat jesteśmy głównie uniwersytetem naukowo-badawczym, technologiczny, działającym w zakresie nauk wyspecjalizowanych. Kształcimy 37 tysięcy studentów, mamy niemal 4 tysiące pracowników, w tym 550 profesorów, jesteśmy gigantyczną firmą o budżecie wysokości pół miliarda złotych. Na naszej uczelni można studiować na 16 wydziałach, mamy 57 kierunków kształcenia, 200 specjalności, w tym 21 kierunków w języku angielskim. Do dzisiaj wypuściliśmy w świat 160 tysięcy absolwentów, możemy się pochwalić tym, że ponad 80 procent naszych absolwentów nie ma żadnego problemu ze znalezieniem zatrudnienia – przekonywał A. Tytko.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama