29 grudnia br. – w kolejną rocznicę śmierci ks. arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, metropolity przemyskiego – zorganizowano poświęconą mu okolicznościową sesję naukową.
Organizatorem sesji byli: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz parafia archikatedralna pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP w Przemyślu.
Po sesji odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adam Szala, metropolity przemyskiego.
Abp Ignacy Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 r. w Łubiankach Wyższych k. Zbaraża. Przez lata posługi zyskał przydomek „biskupa niezłomnego”. Zmarł 29 grudnia 2012 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze