Reklama

Wszedł do wody i już nie wypłynął. Ciało 22-latka wydobyli strażacy

Młody mężczyzna z Grudnej Górnej utonął w potoku Ostra, w prawobrzeżnym dopływie Wisłoki.

Wiadomość o tym,  że w rejonie ulicy Starzyńskiego w Dębicy najprawdopodobniej utonął mężczyzna, policjanci odebrali wczoraj, po godz. 18.

Trzej mężczyźni kąpali się potoku Ostra, w pewnym momencie jeden z nich zniknął pod powierzchnią wody i już nie wypłynął. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Strażacy wydobyli z wody ciało 22-letniego mieszkańca Grudnej Górnej. 

Zwłoki zabezpieczono do badań i obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny jego śmierci. 

Policja przypomina zasady bezpiecznej kąpieli:

Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni) Nie skaczmy rozgrzani do wody Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze, żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, któr pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości