– Dlaczego spółdzielnia informuje tylko o podniesieniu opłat za wywóz śmieci segregowanych – pyta jedna z mieszkanek Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Chodzi o ogłoszenia, które zostały wywieszone na klatkach schodowych bloków PSM. Informują one, że zgodnie[paywall] z uchwałą rady miejskiej, stawka za odbiór odpadów segregowanych wzrasta z 11 do 14 zł za osobę miesięcznie. Nie ma ani słowa o śmieciach niesegregowanych. Taki komunikat zdziwił mieszkankę. – Z tego, co wiem, miasto podniosło ceny również śmieci niesegregowanych. Czy to znaczy, że wszyscy segregują, czy w spółdzielni podwyżka dotyczy tylko niektórych? – pyta kobieta.
– Trudne byłoby do wyłapania, kto segreguje odpady, a kto nie, dlatego wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do segregowania i takie deklaracje nam składają – odpowiada Zbigniew Kurosz, prezes PSM.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.mieszkam w budynku zarządzanym przez wspólnotę,której zarząd podjął uchwałę o niesegregowaniu odpadów i opłatę za nie 20zł. od osoby.Co powinni zrobić współwłaściciele,którzy chcą segregować odpady i ponosić niższe opłaty tj. 14zł. od osoby.W przypadku pięciu osób w mieszkaniu różnica wynosi 30zł miesięcznie.Zmiana uchwały , przegłosowanie jej nie wchodzi w rachubę
Też mieszkanie mam zarządzane przez wspólnotę i dostałem pismo o opłacie za niesegregowane. Płacę 60zł za trzy osoby. O segregacji wspólnota nie wspomniała
mieszkam w budynku zarządzanym przez wspólnotę,której zarząd podjął uchwałę o niesegregowaniu odpadów i opłatę za nie 20zł. od osoby.Co powinni zrobić współwłaściciele,którzy chcą segregować odpady i ponosić niższe opłaty tj. 14zł. od osoby.W przypadku pięciu osób w mieszkaniu różnica wynosi 30zł miesięcznie.Zmiana uchwały , przegłosowanie jej nie wchodzi w rachubę
Też mieszkanie mam zarządzane przez wspólnotę i dostałem pismo o opłacie za niesegregowane. Płacę 60zł za trzy osoby. O segregacji wspólnota nie wspomniała