Reklama

Wszyscy mają segregować śmieci

23/02/2019 12:30

– Dlaczego spółdzielnia informuje tylko o podniesieniu opłat za wywóz śmieci segregowanych – pyta jedna z mieszkanek Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Chodzi o ogłoszenia, które zostały wywieszone na klatkach schodowych bloków PSM. Informują one, że zgodnie[paywall] z uchwałą rady miejskiej, stawka za odbiór odpadów segregowanych wzrasta z 11 do 14 zł za osobę miesięcznie. Nie ma ani słowa o śmieciach niesegregowanych. Taki komunikat zdziwił mieszkankę. – Z tego, co wiem, miasto podniosło ceny również śmieci niesegregowanych. Czy to znaczy, że wszyscy segregują, czy w spółdzielni podwyżka dotyczy tylko niektórych? – pyta kobieta.

– Trudne byłoby do wyłapania, kto segreguje odpady, a kto nie, dlatego wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do segregowania i takie deklaracje nam składają – odpowiada Zbigniew Kurosz, prezes PSM.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    współwłaściciel - niezalogowany 2019-02-23 17:05:17

    mieszkam w budynku zarządzanym przez wspólnotę,której zarząd podjął uchwałę o niesegregowaniu odpadów i opłatę za nie 20zł. od osoby.Co powinni zrobić współwłaściciele,którzy chcą segregować odpady i ponosić niższe opłaty tj. 14zł. od osoby.W przypadku pięciu osób w mieszkaniu różnica wynosi 30zł miesięcznie.Zmiana uchwały , przegłosowanie jej nie wchodzi w rachubę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2019-02-24 14:31:16

    Też mieszkanie mam zarządzane przez wspólnotę i dostałem pismo o opłacie za niesegregowane. Płacę 60zł za trzy osoby. O segregacji wspólnota nie wspomniała 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama