Spotkanie z wierszami utalentowanego 12-latka, Aleksandra Zarębińskiego, ucznia przemyskiej „piętnastki”, odbyło się 9 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku.
To właśnie tutaj młody człowiek zaczął kształtować swoją czytelniczą pasję. Syn muzyków – państwa Małgorzaty i Ireneusza Zarębińskich – spełnia się w wielu dziedzinach, lecz[paywall] tego wieczoru, przy akompaniamencie muzycznym rówieśników, wyrecytował swoje najpiękniejsze, autorskie wiersze.
– Pewnego dnia Aleksander pojawił się w naszej bibliotece. Spodobał mu się jej klimat. Zauważyłem, że wybiera książki stare, najbardziej zaczytane. Podczas spotkania recytatorskiego z sali padło pytanie, co czuje w chwili, gdy koledzy deklamują jego liryki. Odpowiedział, że euforię, kiedy ktoś pięknie przedstawia jego wiersze. Były one bardzo dojrzałe, zaskoczyło mnie to, w jaki sposób ten młody człowiek wypowiadał się o wojnie – z zachwytem opowiada dyrektor biblioteki Henryk Prochowski. – Moja idea była taka, aby spośród młodych czytelników naszej biblioteki wybierać tych utalentowanych i zaangażowanych i umożliwić im prezentację swoich pasji. Takie spotkania miałyby się odbywać raz do roku. Z tego pierwszego jestem bardzo dumny – mówi dyrektor.
– Kiedyś zastanowiło mnie, na ile nasza praca kształtuje i rozwija dzieci, które korzystają z tutejszych książkowych zasobów. Tak właśnie zrodził się pomysł tego typu spotkań.
Wiersze, oprócz Aleksandra, recytowali także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Przeworsku – Martyna Konieczny i Michał Krupa oraz uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Nikola Pieniążek.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze