Mieszkańcy kamienic przy ulicy Słowackiego 64A, 68 i 68A w Przemyślu kilka miesięcy nie mogli się doprosić o zamontowanie na chodniku kilku słupków, dzięki którym dużo bardziej komfortowy stanie się wyjazd z bocznej uliczki, a włączenie się do ruchu będzie bezpieczniejsze. Wreszcie się uda! Wybory potrafią jednak czynić cuda...
20 czerwca 2023 r. zarząd Osiedla nr 13 „Przemysława”, na czele z przewodniczącym Henrykiem Hawrysiem, wysłał do przemyskiego magistratu pismo, „podparte” kilkunastoma podpisami mieszkańców kamienic spod wspomnianych numerów, w sprawie likwidacji utrudnień na ul. Słowackiego dla wyjeżdżających z bocznej, ślepej uliczki i próbujących się włączyć do głównego ruchu. Z lewej strony, na chodniku, parkują samochody, zupełnie ograniczając widoczność.
14 lipca 2023 r. inspektor w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu Jacek Paniw, w imieniu prezydenta miasta, odpowiedział, że sprawą zajęli się członkowie Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego. W wyniku przeprowadzonej na miejscu analizy stwierdzono, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie montaż słupków na chodniku, które uniemożliwią parkowanie samochodów po lewej stronie owego wyjazdu, a to z kolei znacznie polepszy włączającym się do ruchu kierowcom widoczność. Analizowana była wówczas także możliwość montażu lustra naprzeciwko wyjazdu. Jednak jego próbne ustawienie pokazało, że to rozwiązanie nie będzie skuteczne. I nie były to dywagacje, lecz podjęta decyzja[paywall].
Od tamtego czasu minęło prawie osiem miesięcy. Tak prosta sprawa, jak montaż słupków, do tej pory nie została załatwiona!
– Wszystko było na tak. Oprócz jednego: zamontowania słupków. Wielokrotnie zgłaszałem ten problem podczas sesji rady miejskiej, dzwoniliśmy do ZDM-u. Ale zawsze znajdowało się jakieś wytłumaczenie. Albo pogoda nie taka, albo zima, albo za gorąco. Olewają nas po prostu. Albo robią na złość. Bo innego wyjaśnienia tej totalnej inercji nie widzę
– stwierdził H. Hawryś.
– Nie sposób wyjechać z tej uliczki. Kiedy ludzie są w pracy, to nie ma aż tylu pojazdów. Ale kiedy wrócą, auta stoją wszędzie. Nie ma szans bezpiecznie włączyć się do ruchu, skręcając w lewo i jadąc w Słowackiego, w stronę Jagiellońskiej. Było tutaj już tyle stłuczek... Większość z nas skręca w prawo, jedzie na szpital, tam nawraca i włącza się do ruchu. Ale przecież to nie jest normalne
Reklama
– skarży się jedna z mieszkanek kamienicy przy Słowackiego 68.
– Nie rozumiemy, jaki jest problem z montażem kilku słupków, które wygoniłyby z chodnika samochody. Przez prawie osiem miesięcy?! Dwa razy była tutaj komisja, sprawdzali, badali, analizowali. W tych naszych trzech dużych kamienicach nie ma rodziny, która nie dysponowałby samochodem. Łącznie to kilkadziesiąt rodzin. Codziennie mamy tu horror. Miasto, zamiast dbać o nasze bezpieczeństwo, ma to od długiego czasu po prostu w nosie
– dodała inna pani.
Okazuje się, że jednak można.
– Temat ewaluował. Cały czas dorzucane były jakieś poprawki i rozszerzany zakres wprowadzanych zmian. Projekt do zaopiniowania złożony został na policji i mamy nadzieję, że obejdzie się bez żadnych uwag. Jeśli tak się stanie, słupki powinny zostać zamontowane do końca marca
– zapewnił dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
I jak tu nie wierzyć w słowa wielu m.in. internautów, którzy uważają, że wybory powinny być co cztery miesiące. Wówczas wszystko byłoby łatwiejsze...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze