Mija 3-letnia kadencja Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 23 maja br. rozpoczną się wybory nowych członków tego gremium. Gremium bardzo ważnego dla funkcjonowanie całej instytucji, zrzeszającej kilkanaście tysięcy mieszkańców Przemyśla.
Obecna Rada Nadzorcza PSM składa się z 12 członków.
Przewodniczącą jest Bożena Baraniecka, jej zastępcą Jan Duda, sekretarzem – Józef Śliwiak, przewodniczącą komisji rewizyjnej Małgorzata Łucko-Tylińska, przewodniczącym komisji technicznej Wojciech Dudzik, przewodniczącą komisji samorządowo-organizacyjnej Teresa Szafert, zaś członkami: Robert Bal, Krzysztof Barszczak, Maciej Kamiński, Marcin Kowalski, Jan Lorenowicz oraz Anna Sienkiewicz.
Wiadomo już, że przyszła rada nadzorcza zostanie uszczuplona i liczyć będzie 11 członków[paywall].
Wybory członków Rady Nadzorczej PSM dokonywane są w głosowaniu tajnym, spośród nieograniczonej liczby kandydatów. Tymi mogą być zarówno członkowie spółdzielni, jak i osoby nie będące członkami spółdzielni, jako pełnomocnicy osób prawnych. W skład rady nie mogą wchodzić osoby, będące pracownikami spółdzielni. Kandydatów zgłasza grupa co najmniej 50 członków PSM.
Termin zgłoszeń mija 17 maja br., ale wiadomo już, że po raz kolejny do rady nadzorczej kandydować będą trzej przemyscy radni: R. Bal, M. Kamiński i M. Kowalski.
Wybory trwać będą od 23 maja br. do 6 czerwca br. Jako pierwsi swój głos będą mogli oddać członkowie PSM z osiedla Kmiecie i Wieniawskiego (23 maja br.; sala Klubu Osiedlowego przy Wybrzeżu Ojca Św. Jana Pawła II 70).
Potem w kolejności: osiedla Salezjańskie i Warneńczyka oraz z budynków przy ul. Św. Jana Nepomucena 11, 13, 15, 28 (25 maja br.; sala Klubu Osiedlowego przy ul. Glazera 10), osiedla Rycerskie i w budynku przy ul. Słowackiego 78 a (30 maja br.; sala Klubu Osiedlowego przy ul. Glazera 10), osiedla Kazanów i w budynku przy ul. Ofiar Katynia 12a (1 czerwca br.; sala Klubu Osiedlowego przy ul. Opalińskiego 11a), osiedla Krasińskiego i Rogozińskiego (6 czerwca br.; sala Klubu Osiedlowego przy ul. Borelowskiego la).
Wybory, z ramienia spółdzielni, nadzoruje radca prawny. W komisji są członkowie obecnej rady nadzorczej i osoby wyłonione spośród członków spółdzielni. Tak, aby wybory były niezależne i transparentne.
Jak już wspomnieliśmy, Rada Nadzorcza PSM to bardzo ważne gremium dla całościowego funkcjonowania spółdzielni.
– Rada zatwierdza plan finansowy i remontowy spółdzielni, podejmuje uchwały w sprawie dużych inwestycji. Przyjmuje długofalowe plany działań zarządu spółdzielni. Właśnie jesteśmy na etapie planu termomodernizacji dwóch osiedli – Rycerskie i Rogozińskiego. Uchwalamy wszystkie regulaminy tej instytucji. Rada może odwołać prezesa spółdzielni, jak i cały zarząd lub jego członków. Może także powołać nowe władze – powiedziała obecna przewodnicząca Rady Nadrozczej PSM B. Baraniecka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze