Reklama

Wybory Wójta w gminie Jarosław: Pierwsze starcie dla Elżbiety Grunt

11/03/2020 17:11

W przedterminowych wyborach na wójta gminy wiejskiej Jarosław potrzebna będzie druga tura. W niedzielnym głosowaniu żaden z kandydatów nie otrzymał wystarczającej liczby głosów, by objąć schedę po wójcie Kałamarzu, choć na czoło wyścigu wysforowali się Elżbieta Grunt i Leszek Szczybyło. O tym, kto z tej dwójki przejmie stery w gminie, dowiemy się 22 marca.

Słodko-gorzki wieczór wyborczy przeżyć musiała Elżbieta Grunt. Niewątpliwe cieszyć musiało jej sztab poparcie, jakie udało jej się w trakcie kampanii, a zapewne i lat spędzonych w urzędzie, pozyskać[paywall].

Stąd wniosek, że zadecydowały inne względy niż polityczne preferencje. Rzadko bywa też tak, by pomiędzy turami przepływ wyborców stanowił idealne odwzorowanie sympatii z pierwszej tury. Wiele zależeć będzie też od frekwencji i mobilizacji osób popierających oboje kandydatów. Obóz E. Grunt nie może uwierzyć, że sprawa jest już przesądzona, nawet jeśli pierwsza tura wskazała wyraźnego faworyta. Ponad 50-procentowa frekwencja, a przy tym dość duża polaryzacja wyników wskazują, że mieszkańcy gminy Jarosław mocno zaangażowali się w wybór następcy wójta Kałamarza. Czy tę intensywność uda się utrzymać 22 marca, a jeśli tak, to komu ona pomoże, a komu zaszkodzi? Tego nie sposób przewiedzieć. Pewne jest to, że walka o fotel wójta gminy wiejskiej Jarosław będzie interesująca.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama