Reklama

Wybudują nowe baseny w Przemyślu

Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy wygrało przetarg na opracowanie projektu budowy basenów, które mają powstać przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. To pierwszy (a w zasadzie drugi, po wodnym placu zabaw) krok do wyczekiwanej przez mieszkanców inwestycji w ramach zadania „Obiekty basenowe w Przemyślu”.

Sześć firm (m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Tychów, Mysłowic, Warszawy czy Szczecina) przystąpiło do przetargu na wykonanie projektu dwóch basenów – krytego i na wolnym powietrzu. Miasto musiało wybrać taką ofertę, która mieściłaby się w kwocie przeznaczonej na to w budżecie, czyli 350 tys. zł. Wygrało Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy Pawła i Wioletty Spędziów, które zaproponowało kwotę 318 tys. zł. Najwyżej swoje usługi wyceniła Pracownia Architektoniczna Piotra Dominiczaka i Mariusza Szczuraszka – na 1 mln 107 tys. zł, najniżej Pracownia Projektowa Pawła Tiepłowa z Warszawy – na 148 tys. zł[paywall].

Wspomniane obiekty basenowe mają powstać w ramach Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Sanockiej. Basen kryty ma być wybudowany w miejscu obecnego lodowiska, baseny odkryte tuż obok istniejącego już wodnego placu zabaw. Budowa ma być podzielona na dwa etapy. Najpierw powstałby ten pierwszy, potem drugi.

Reklama

Projekt ma być gotowy do końca marca 2017 r.

– Przetarg został rozstrzygnięty 3 listopada. Zwycięska firma ma czas do końca marca 2017 roku na wykonanie projektu basenów. To kolejny etap zapowiedzianej przez prezydenta miasta budowy oferty letniej dla mieszkańców i turystów, po powstaniu na terenach przy ulicy Sanockiej wodnego placu zabaw. Budowę całego kompleksu chcemy etapować. Najpierw powstałby basen kryty, a w kolejnych etapach baseny zewnętrzne. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 28 milionów złotych. Część pieniędzy na ten cel planujemy zdobyć ze źródeł zewnętrznych, zarówno z programów unijnych, jak i rządowych – zdradził rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Kilka pytań

W związku z rozstrzygnięciem przetargu pojawia się kilka istotnych dla inwestycji pytań. Podstawowe to kiedy rozpocznie się budowa basenu krytego? Bo jeśli nawet projekt powstanie, może się okazać, że nie będzie wystarczających pieniędzy na jego realizację. Oby był to ostateczny, najczarniejszy z możliwych scenariusz. Ważną kwestią jest pozwolenie na budowę. Ważność traci po trzech latach, potem trzeba je prolongować. Jeśli projekt przeleży w szufladzie dłuższy czas, będzie go trzeba aktualizować, a to kosztuje. Oby te wątpliwości pozostały jedynie na papierze, a budowa ruszyła pełną parą za kilkanaście miesięcy. Tego z całą pewnością życzą sobie wszyscy przemyślanie!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieciu - niezalogowany 2016-11-08 19:54:13

    Choma, w prawie przetargowym jest napisane! najniższa cena! zawiadomienie do prokuratury juto wpłynie o świadomym popełnieniu przestępstwa! Mieczysław Kiełtyka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2016-11-08 19:54:34

    No czas najwyższy  na odkryty basen ,tylko czy to będzie basen czy sadzawka ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zły - niezalogowany 2016-11-08 19:59:19

    Kosztem lodowiska powstanie drugi taki sam badziewny basen jak ten obecny a wszytko robione w ramach zbliżającej się kampanii 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama