Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy wygrało przetarg na opracowanie projektu budowy basenów, które mają powstać przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. To pierwszy (a w zasadzie drugi, po wodnym placu zabaw) krok do wyczekiwanej przez mieszkanców inwestycji w ramach zadania „Obiekty basenowe w Przemyślu”.
Sześć firm (m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Tychów, Mysłowic, Warszawy czy Szczecina) przystąpiło do przetargu na wykonanie projektu dwóch basenów – krytego i na wolnym powietrzu. Miasto musiało wybrać taką ofertę, która mieściłaby się w kwocie przeznaczonej na to w budżecie, czyli 350 tys. zł. Wygrało Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy Pawła i Wioletty Spędziów, które zaproponowało kwotę 318 tys. zł. Najwyżej swoje usługi wyceniła Pracownia Architektoniczna Piotra Dominiczaka i Mariusza Szczuraszka – na 1 mln 107 tys. zł, najniżej Pracownia Projektowa Pawła Tiepłowa z Warszawy – na 148 tys. zł[paywall].
Wspomniane obiekty basenowe mają powstać w ramach Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Sanockiej. Basen kryty ma być wybudowany w miejscu obecnego lodowiska, baseny odkryte tuż obok istniejącego już wodnego placu zabaw. Budowa ma być podzielona na dwa etapy. Najpierw powstałby ten pierwszy, potem drugi.
– Przetarg został rozstrzygnięty 3 listopada. Zwycięska firma ma czas do końca marca 2017 roku na wykonanie projektu basenów. To kolejny etap zapowiedzianej przez prezydenta miasta budowy oferty letniej dla mieszkańców i turystów, po powstaniu na terenach przy ulicy Sanockiej wodnego placu zabaw. Budowę całego kompleksu chcemy etapować. Najpierw powstałby basen kryty, a w kolejnych etapach baseny zewnętrzne. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 28 milionów złotych. Część pieniędzy na ten cel planujemy zdobyć ze źródeł zewnętrznych, zarówno z programów unijnych, jak i rządowych – zdradził rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
W związku z rozstrzygnięciem przetargu pojawia się kilka istotnych dla inwestycji pytań. Podstawowe to kiedy rozpocznie się budowa basenu krytego? Bo jeśli nawet projekt powstanie, może się okazać, że nie będzie wystarczających pieniędzy na jego realizację. Oby był to ostateczny, najczarniejszy z możliwych scenariusz. Ważną kwestią jest pozwolenie na budowę. Ważność traci po trzech latach, potem trzeba je prolongować. Jeśli projekt przeleży w szufladzie dłuższy czas, będzie go trzeba aktualizować, a to kosztuje. Oby te wątpliwości pozostały jedynie na papierze, a budowa ruszyła pełną parą za kilkanaście miesięcy. Tego z całą pewnością życzą sobie wszyscy przemyślanie!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Choma, w prawie przetargowym jest napisane! najniższa cena! zawiadomienie do prokuratury juto wpłynie o świadomym popełnieniu przestępstwa! Mieczysław Kiełtyka
No czas najwyższy na odkryty basen ,tylko czy to będzie basen czy sadzawka ?
Kosztem lodowiska powstanie drugi taki sam badziewny basen jak ten obecny a wszytko robione w ramach zbliżającej się kampanii
Art faktory.... Tanie projekty droga budowa
to gdzie bedzie teraz normalne lodowisko??!?!?!?!?!?
Co komentować , jak zwykle w Przemyślu z tą "wadzą" i śmieszno i straszno. Zobaczymy baseny jak wybudował nam przez niemal 4 kadencje "ojciec miasta" ogromne inwestycje ( miejsca pracy) , ograniczenie bezrobocia , kino , halę sportową . Przecież gdyby nie Firma NOVA z Gliwic nie byłoby do tej pory kina , również ta firma zrewitalizowała i to pięknie za friko ten kompletnie dewastowany Domek Ogrodnika w Parku . A co mamy niszczejącą budę- wiatę na zjeździe narciarskim za 2,5 mln którą nikt nie chce dokończyć (czasy frajerów się skończyły) , rozpoczęty kilka lat temu remont niby modernizacja tego syfu przy Sportowej zwanego zielonym rynkiem , sypiące się obskurne kamienice , wystarczy wyjść poza rynek miasta , same puste lokale handlowe i usługowe z napisami " lokal do wynajęcia", ba spacerując po mieście -wsi widać opuszczone nie tylko mieszkania ale cale kamienice , często ob obskurne jak np. ostatnio kamienica w lokalami handlowymi M. Tomaszewskiej przy Pl. Konstytucji . Takich miejsc mogę w Przemyślu wskazać kilka. A co mamy , same pomniki , jak np. ostatnio komiczny pomnik pieska obok tego Szwejka w Rynku sybiraków , pomniki ułana , huzara , konika , ba wielki Marszałem Koronny Kuchciński rzucił hasło (słyszałem osobiście) budowy pomnika smoleńskiego (czytaj Kaczyńskiego). Dlatego nasi biedni rządzący w tym rada- bezrada , właśnie bezradnie przypatrują się jak niektóre miejsca pamięci (śmierci zakładników i żydów) odnawia w czynie społecznym J. Galiczyński , za co otrzymuje od ojca miasta dyplom i podziękowania z ciepłymi słowami (skąd my to znamy) . A co mamy , same szmateksy , pizzerie , kebaby , sklepy komputerowe, banki , myjnie samochodowe , apteki , markety , a więc skąd ściągać lokalne podatki , od kogo ? , ze szmateksów. I świętowanie , ciągłe święta : miodu , fajki , ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej ( dodałbym jeszcze Sportową), święto Zamku Kazimierzowskiego , pasowanie na króla , turnieje rycerskie , wincencjady , komiczne manewry szwejkowskie , zakończenie lata , jarmarki galicyjskie itp bzdurne święta mające na celu odwrócić uwagę od nędznej rzeczywistości naszego miasta . Po godz. 21 miasto również w soboty wymarłe , upadające , smutne , szare , kto nie wierzy zapraszam na spacer ok. godz 21. Są to jedynie drobne wywody , żadna krytyka jak może być inaczej skoro ok. 4-5 do 5 tys. ludzi głównie młodych wyjechało z miasta w poszukiwaniu pracy , godniejszego życia . A przemyski sport , pamiętam lata 60-te i te mecze ( piłka nożna , koszykówka) a obecnie dno , jakieś 4 , 5 ligi tragiczne stadiony , wstyd . Obecnie nawet boisko Czuwaju ponoć stadion Miejski wytypowany do meczu młodzieżówki (o dziwo) Polska - Irlandia musi być modernizowana szatnia i umywalnia (koszt 10 tys. zł) , wcześniej kilkakrotnie poprawiano płytę boiska (koszt ok. 45 tys.) i to po generalnym remoncie , rewitalizacji stadionu , małego kameralnego , niemal wiejskiego. A co z oświetleniem elektrycznym właściwie atrapa , gdyby władze PZPN zaproponowały rozegranie meczu przy świetle elektrycznym , ciekawe nie ?. Ktoś ten stadion odbierał po remoncie , ktoś zapłacił , za co , za lipę, fuszerkę , kto odpowiedział ?, oczywiście nikt. Sprawy nie ma , winnych nie ma. A boisko J.K.S .w Jarosławiu na którym będzie również rozegrany mecz dopuszczony bez uwag. O czym to świadczy , myślę że o gospodarzach miast . Dlatego reasumując nie wierzę w żadne brednie i mrzonki o basenach skoro przez niemal 13 lat rządów tego pana i kilkuletnich tej popierającej go bez rady nie wybudowano zwykłego jednego otwartego basenu , O nie przepraszam, pozostał i zawsze do dyspozycji poczciwy San. Tyle w skrócie , zapraszam do dyskusji , uwag nawet krytycznych.
Wspaniały przegląd miasta - wsi Przemyśl, ale czego można się spodziewać po obecnych wlodarzach byłych dyrektorów zadłużonego szpitala.
Zbliżaja sie wybory i ciemniakom trzeba cos rzucic.Poptzrdnie inwestycje wyborcze niedokonczone.Kto jezdzi w rynnie snowbordowej za 2,5 mln.Ludzie nie dajcie sie nabierac na te proste wiejskie chwyty.Tą SITWE trzeba ukrucic.Dlaczego ukrainiec okradł Domek Ogrodnika i nikt tym sie nie zajął/podobno kuzyn z Moscisk gdzie prowadzi restauracje/
Wcale mnie to nie dziwi,że mamy takiego Prezydenta.Przecież jak spogląda przez okno to widzi wzór do naśladowania siedzacy na ławce totalny głupek.Panie Prezydencie moż czesciej lewatywa.
Pani Ewa wspaniale podsumowała prezydenta
Nic dodać, nic ująć. Prawda jest taka jak "przem" napisał. Od 13 lat nic ale to kompletnmie nic się w mieście naprawdę na dobre nie zmieniło. Wyjechałem 9 lat temu z Przemyśla. Dwa razy do roku odwiedzam rodziców. Za każdym razem czuję się jakbym cofnął się w czasie. Przemyśl jest zakonserwowany - poprostu skansen.
a gdzie stare projekty za ktore miasto zaplacilo kiedys i poszly do smietnika i teraz znowu komus kase pchaja dokieszeni
to pewnie powstanie następna żabia sadzawka ,tani koszt byle co aby było nie ważne że mieszkańcy oczekują obiektu z prawdziwego zdarzenia i światowego standardu,władza uważa inaczej.
To będą kolejne sezonowe sadzawki ale zawsze można wziąć BETON ze stoku i się zadaszy - hehh, KOLEJNE PIENIĄDZE WYRZUCONE W BŁOTO NIEGOSPODARNOŚĆ W BIŁY DZIEŃ
Uwaga będzie to kolejny basenik , który nie będzie miał wymiarów olimpijskich dobry dla dzieci . W najgłębszym miejscu będzie miał 170 cm . czyli lipa . Dlaczego każda wieś na węgrzech czy nawet Słowacji może budować normalne baseny z 6 torami kryjącą wodą a w Polsce tylko brodziki
Były wielkie projekty za wielki pieniądze dla męża wielkiej śpiewaczka. Poszły się je bać. Teraz trzeba wydać nowe pożyczone pieniądze by utrzymać władzę . Wstydu qrwa nie mają.
Jak czytam te komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ludzie ogarnijcie się. Jeśli mamy takich mieszkańców to nic się nie opłaca dla nich robic. tylko byscie narzekali. Zróbcie składkę i zlozcie się na lepszy projekt o ile wiecie jak będzie wyglądał ten, a zakładam że tak, skoro tak licznie go krytykujecie. Serio żal mi was, chociaż podejrzewam że te komentarze napisali sami niezadowoleni z życia bezrobotni leniwcy którzy najpiękniej potrafią narzekać a nawet kupy porządnej nie zrobią. Pewnie gdyby był droższy projekt to byście narzekali że za drogi i można było pieniądze przeznaczyć na co innego.masakra.szkoda aż cokolwiek więcej pisać
Skoro już napisałaś, że powinni się złożyć na lepszy projekt leniwi bezrobotni, to może jednak coś jeszcze napiszesz. Świetnie ,się czyta!
To społeczeństwo Płaci za wszystkie pomysły obecnej władzy. Podwyżka podatku , podwyżka opłat za wodę - w Jarosławiu obniżają stawki za wodę i ścieki. Jak nasz PWIK będzie uczestniczył w tej inwestycji to szybko końca nie zobaczymy. Na razie obiekty basenowe mamy na Mickiewicza
Nie chcę być niczyim adwokatem, ale czy zna pan pojęcie "rażąco niskiej ceny", które jest również w ustawie Prawo Zamówień Publicznych, rozumianej przez pana jako "prawo przetargowe"? Jeśli nie, to radzę doczytać. Nie znając szczegółów, można podejrzewać, że jeśli ktoś proponuje cenę prawie 2 razy niższą od tej wyjściowej, to później zostaje wezwany do szczegółowego wyjaśnienia motywów takiego szacowania. Poza tym, cena nie musi być wyłącznym (100-procentowym) kryterium, mogą pojawić się inne, wręcz wskazane aby były.
Panie Cezar może nie wielkiej spiewaczki ,ale raczej szansoniski córki ksiedza zamiemaiszkałegog nagle w Stalowej Woli.Ten projektant tzw stoku nawe nie był ani razu na miejscy realizacji projektu.Zapytam a gdzie teraz jest pani Kuzmińska?
Niech wreszcie zrobią basen do którego będzie można wejść bez tego idiotycznego czepka na głowie. Wszystkie miasta już odchodzą od czepków tylko ciemnogród przemyski nadal w PRLu :/
Może nie w temacie, ale na temat jakości roboty: Kto dzisiaj szedł przez kładkę rowerową? Kto nie powykręcał nóg na muldach i mijał się z kimś na wąskim, chyba 80 cm pasie wolnym od śniegu po przejeździe płużka ogrodowego chyba? Panie prezydencie - widzi pan z okna swojego domu kładkę? Może lornetka? A na pewno nowa spółeczka miejska potrzebna " Przewalanie śnieżku" z prezesem, 2 vice i 4 sekretarkami. I 2 na śmieciówach, aby monitorowali, czy jest śnieg i donosili vice, a ci prezesowi a ten nadprezesowi. A śnieg stopnieje w międzyczasie - i po robocie.Panowie z Zycia - ruszcie dupcie 200 m i donieście nadprezesowi za darmo może i z fotką?
Dzisiaj jak poprzednio. Muldy i udeptany śnieg. Masakra.
Dzisiaj- jak wczoraj i przed wczoraj. Ale jest nadzieja, ocieplenie idzie. A może to zimowy test obciążeniowy kładki - tona śniegu leży jak nic, a teraz jeszcze woda. Runie na te głupie przemyskie łby, czy wytrzyma?
Meldunek z dzisiaj, 7:45 . Każdy zrobił swoje: Bozia dała na plus, Pan Prezydent polecenie pewnie, pan prezes PGK kadrę sprzątającą. Dziękuję Panie Prezydencie - kładkę kończyli sprzątać. Widać, że należy kontynuować dobrą współpracę z Bozią. Dziękuję
Całym sobą zgadzam się z ,,Załamana społeczeństwem, ,
Tylko nie rozumiem, CZEMU basen ma być zamiast lodowiska, a nie obok?
Miasto jest wymarłe po 18 tej kolego . To miasto już umarło . Tego miasta nie ma .
Choma, w prawie przetargowym jest napisane! najniższa cena! zawiadomienie do prokuratury juto wpłynie o świadomym popełnieniu przestępstwa! Mieczysław Kiełtyka
No czas najwyższy na odkryty basen ,tylko czy to będzie basen czy sadzawka ?
Kosztem lodowiska powstanie drugi taki sam badziewny basen jak ten obecny a wszytko robione w ramach zbliżającej się kampanii